ZŠ Horšovský Týn
třída 5.B

zprávy pro rodiče
1/29    >>  >|
1.9.2022
Přání do nového školního roku
Milé děti,
dnes jste vstoupily na půdu školy poprvé jako velcí šesťáci. Pevně věřím, že jste vykročily tou správnou nohou a budete opět úspěšně mířit k malým i velkým cílům. Přeji Vám, ať vše vychází dle vašich představ, ať se vám daří vše, nač jen pomyslíte a užijete si další společný rok plný radostí, zábavy a nových poznatků!
Šťastný a úspěšný nový školní rok přeje paní učitelka Kopperbergová s dcerou Adriankou
29.6.2022
Poslední zprávička pro rodiče
Vážení a milí rodiče,
Vaše děti zítra zdárně dokončí další etapu svého dětství. Jistě nikdy nezapomenete na to, jak jste je vedli za ruku do školy poprvé. Na tu radost, kdy přišly poprvé domů s nadšením, že umí napsat své první písmenko, jak dokážou spočítat první matematické příklady, že si umějí samy přečíst pohádku nebo také na smutek z první špatné známky. Na každodenní vyprávění, co ve škole zažily, jak si spolu hrály, co nového se dozvěděly a s kým se zrovna v ten den nepohodly. Na to jak postupem času přecházela radost z plnění domácích úkolů na každodenní nelibou činnost… Ano, čas plyne jako voda. Než jste se nadáli, jsou z vašich prvňáčků velcí páťáci a málokterý z nich ještě nepřerostl paní učitelku. :D
Vaše děti překonaly mnoho překážek, dokonce i takové, jaké dosud žádné generace dětí nezažily. Ano, mám na mysli epidemii, uzavření škol i online výuku. Popasovaly se tím vším bravurně, a to také hlavně díky Vám! Od první třídy také stále přicházeli a odcházeli noví spolužáci – kamarádi. A že ji nebylo málo. Děti všechny vždy nespoutaně přijaly všechny mezi sebe, což málokterá třída dokáže. A já tuto skutečnost náležitě oceňuji. Nakonec jsem jim v 5. třídě poslední nelehkou situaci připravila já svým odchodem na mateřskou dovolenou a zvykaly si rychle na novou paní učitelku - na nové metody práce, postupy a do té doby úplně cizího člověka. Ale i to hravě zvládly, s paní učitelkou tvoří dobrý tým a došly s ní do tohoto zdárného konce 1. stupně. Vlastně jsou Vaše děti daleko dříve připraveny na 2. stupeň, protože tam se budou setkávat s mnoha učiteli a tím i s různými požadavky na jednotlivých hodinách. Pevně věřím, že to zvládnou stejně dobře jako doposud.
Ano, mohou nastat situace, kdy se dětem něco nepovede nebo se jim nebude dařit tak, jak by si právě představovaly. Ale od toho tady mají vždy Vás – rodiče. Jsem si jistá, že ve vás vždy najdou oporu a porozumění. Podpořte je, nevzdávejte se a pomáhejte dětem dojít zdárně k cíli. Veďte své děti i nadále k píli, trpělivosti a pracovitosti. Nehleďte na chyby. Každý nějaké máme a díky nim se přeci v životě posouváme dále. Nikdy nezapomeňte, že vzpomínky na dětství dětem zůstávají na celý život a měly by být krásné. Pomozte jim vytvořit ty nejhezčí. To totiž dokážete jen a jen vy.
Naposledy Vám tímto děkuji za Vaši spolupráci a oporu. Bylo mi ctí být součástí života Vašich dětí. Zítra se moc těším na naše závěrečné setkání.
Přeji Vám všem do budoucna pevné zdraví, mnoho radosti a málo starostí. Pokud budete potřebovat, můžete se na mne s dětmi kdykoli obrátit.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
29.6.2022
Poslední zprávička pro děti
Milé děti,
zítra Vás čeká poslední školní den a uzavřete tak jednu dlouhou etapu vašeho života – 1. stupeň ZŠ. Toto zakončení si samozřejmě nenechám ujít. Jen nevím, kolik času na sebe budeme mít. Proto jsem se rozhodla se s Vámi rozloučit i takto písemnou formou. Snad se zprávička dostane i k těm, kteří se zítra nebudou moci dostavit.
Jsem moc ráda, že jsem mohla učit právě VÁS! Bylo mi velkou ctí být vaší třídní učitelkou celých 4 a půl roku. Snažila jsem se ze všech sil vám dát veškeré nejen potřebné vědomosti, ale i rady do budoucna. Buďte stále tak skvělé, držte za jeden provaz jako tým (nepřidělávejte zbytečně starosti sobě, rodičům a vyučujícím) a snažte se vylepšit své slabší stránky. Každý z Vás jistě již dobře ví, jaké to jsou. Buďte vzorní, poctiví, pilní, veselí, věřte sami v sebe a nemusíte mít vůbec žádné obavy. Já Vám věřím!
Nebojte se v obtížnějších situacích obrátit na rodiče či ostatní vyučující. Určitě vám rádi pomohou. Snaha je mnohdy velmi důležitou součástí hodnocení. Nenechávejte zbytečně nic náhodě na poslední chvíli. Přeji Vám všem do života pevné zdraví, mnoho štěstí, úspěchů a nezapomenutelných zážitků. Nezapomeňte, že v životě jsou sice velmi důležité vědomosti a dovednosti, ale nejdůležitější je samotný charakter člověka. Budu moc ráda, pokud na mne budete vzpomínat vždy jen v dobrém a snad se naše cesty opět někdy zkříží. Opatrujte se a užijte si krásné letní prázdniny!
Moc se těším, až Vás zítra (snad všechny) uvidím!
S láskou a pýchou,
Vaše bývalá třídní učitelka Gabriela Kopperbergová
8.4.2022
Vzkaz v úkolech
Vážení rodiče, milé děti,
do složky domácí úkoly jsem Vám nahrála vzkaz. Pevně věřím, že si ho všimnete a s chutí si ho přečtete, i když stránky zjevně již moc nenavštěvujete.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
2.2.2022
Nevlídná situace ve škole - zrušení dnešního setkání
Vážení rodiče,
mrzí mě to, ale kvůli nechvalné situaci ve škole jsem nucena dnešní loučení s dětmi zrušit. Volali mi ze školy, že 6 dětí chybělo již ráno a po otestování musely odejít ještě další dvě, a to nebyly zdaleka na škole jediné pozitivní. Mrzí mě to, ale když chybí více jak jedna třetina třídy, dnešní setkání ruším. Bylo by mi moc líto, kdybych se s tolika dětmi nemohla vidět. Jistě pochopíte, že i vzhledem k mému stavu nechci nyní úplně riskovat, když nejsou všechny děti (nebo alespoň většina) ve škole.
Nicméně ti, kteří jsou ve škole přítomni, musí podle platné legislativy vysvědčení normálně obdržet. Proto jim ho rozdá zřejmě pan zástupce ředitele nebo některý z našich kolegů. Určitě jim ještě k němu povím pár slov, až se uvidíme. Známky jsou beztak jistě více jak očekávané dle výkonů, které děti předvedly. Myslím, že téměř po roce distanční výuky, karanténách a absenci na jejich výkony v 5. ročníku můžete být opravdu hrdí. Já tedy určitě jsem! Ano, téměř každý má nějakou slabinku, na kterou je potřeba se více zaměřit. Nikdo není dokonalý. Každý má své silné a slabší stránky a také různorodé zájmy. Ale to je koneckonců dělá jedinečnými a pokud se ze svých chyb dokážou poučit, mají nejen ve škole, ale především v životě vyhráno. Právě chyby je posouvají dále a tvoří jejich osobnost. Jak jsem dětem říkávala, není hloupý ten, kdo udělá chybu, ale pouze ten, kdo ji neustále opakuje. Věřím, že toto mají na paměti všichni a pokud se jim něco nepovedlo zcela podle představ, mají všichni novou šanci dosáhnout ještě větších úspěchů v novém pololetí. A já jim všem ze srdce přeji, aby dosáhli svých cílů.
Pokud by někdo z Vás nebo z dětí měl na mě nějaký dotaz ohledně vysvědčení a nevydržel do našeho setkání, můžete se na mne klidně obrátit. Určitě Vám dám vědět, kdy se přijdu s dětmi rozloučit. Uvidíme, jak bude situace vypadat po víkendu. Ale v pondělí asi také nebudou ve velkém počtu, pokud jsou v izolaci či karanténě.
Doufám, že se na mě vy ani děti nebude kvůli dnešnímu zrušení setkání zlobit, užijete si společné chvíle nad prohlížením vysvědčení a já se budu na děti těšit co možná nejdříve.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
1.2.2022
Předávání pololetního vysvědčení - paní učitelka Kopperbergová
Vážení rodiče, milé děti,
jak jsme nemohli nikdo z nás předpokládat, zkomplikoval nám covid i slavnostní předání pololetního vysvědčení a také naše loučení. Nicméně já pevně doufám a podle zpráv ze školy věřím, že Vám zdravíčko slouží, karanténa Vám končí, a tak bychom mohli předávání vysvědčení uskutečnit zítra - v magické datum 2.2.2022.
Paní učitelka Šmídová je bohužel nemocná, tudíž bych ho předala dětem sama. Jelikož se jedná pouze o výpis vysvědčení, může ho dětem podepsat pouze pan ředitel. Domluvila jsem se tedy s panem zástupcem ředitele, že mi ráno po první vyučovací hodině dají vědět, zda po ranním testování neubyde větší počet dětí, případně mě informují o větší absenci. Samozřejmě bych byla nejraději, kdybych mohla předat vysvědčení a rozloučit se se všemi dětmi najednou, ale to v dnešní době bohužel neovlivníme nikdo. Pokud by některé z dětí chybělo, určitě mě to bude moc mrzet, ale také vím jistě, že to nebude poslední příležitost, kdy se uvidíme.
Pokud tedy děti budou ve většinovém počtu a nevyskytnou se ve škole jiné komplikace, určitě přijedu. Slavnostní předávání vysvědčení a rozloučení s dětmi by proběhlo 5.vyučovací hodinu. S jazykáři jsem domluvena.
Přeji Vám krásný zbytek večera a zítra se na všechny děti moc a moc těším!!!
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
1.2.2022
Kontakt
Dobrý den pokud budete mít dotaz prosím můžete se na mne obrátit buď emailem smidovaanna34@gmail.com nebo na tel. čísle 773 162 042. Děkuji Šmídová
1.2.2022
https://meet.google.com/pts-xewa-iox?pli=1&authuser=0
1.2.2022
doplnění pro Meet odkazy
Dobrý den, pro přihlášení k meetu během dneška je NUTNÉ použít soukromý účet Googlu. Školní účet obsahuje zabezpečení, které to nepovolí. Děkuji paní učitelce za operativní řešení problému a všem ostatním za trpělivost. Váš webmaster :-)
1.2.2022
https://meet.google.com/pts-xewa-iox?pli=1&authuser=0
1/29    >>  >|

nahoru webmaster