ZŠ Horšovský Týn
třída 3.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/10    >>  >|
26.9.2019
Zpráva o zítřejší akci LESŮ ČR
Vážení rodiče,
ráda bych jen připomněla zítřejší zábavně naučnou akci, kterou pro nás připravila společnost Lesy ČR. Ráno se sejdeme v 7:45 hodin před školou, pouze v případě deště v šatně. Před 8:00 budeme společně odjíždět autobusem na CHATU PODRÁŽNICE, kde bude stezka začínat.
Pro děti je připraven nejen bohatý program, ale také občerstvení - vuřty. S sebou je třeba vhodné vrstvené oblečení a obuv (doporučené gumovky či jiná nepromokavá obuv), pláštěnku a podložka na sezení. Kdo nejí vuřty, vezme si s sebou z domova svačinu.
Návrat je stanoven mezi 12:00 - 13:00 hodinou. Děti tedy mohou obědvat ve škole.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
5.9.2019
Připomenutí důležitých informací
Vážení rodiče,
dnes jsme si s dětmi zapsali a nalepili do notýsků pár důležitých informací. Je potřeba, aby si děti přinesly do školy polštářky, ručníky a šanony, které některým stále ve třídě chybí. Dále budou stejně jako minulý rok potřebovat gumovací fólii. Zítra by měly mít také dokoupené veškeré sešity. Nejzazší termín je do pondělí.
Krom těchto pomůcek bude potřeba také zaplatit pracovní sešity k učebnicím (333,-Kč). Prosím o zaplacení přesné částky. Do této ceny nejsou zahrnuty sešity na cizí jazyky.
Poslední důležitou informací je, že kroužky, na které se děti předběžně nahlásily, platí až od října. Závazné přihlašovací lístečky dostanou později.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
30.8.2019
Informační zprávička
Vážení rodiče,
Začátek školního roku je již na spadnutí, proto bych Vás ráda seznámila s pár informacemi pro hladký rozjezd. První školní den bude probíhat tradičně jako každý rok. Děti přijdou do naší třídy (zůstává na stejném místě jako minulý rok) s strávíme zde společně jednu vyučovací hodinu. Tudíž první den budeme končit v 8:35 hodin. Nemusí s sebou mít zatím aktovku, postačí jim obyčejná tužka či pero. Ode mě dostanou pouze ŽK pro doplnění Vašich údajů a seznámení se školním řádem. Dětem přiložím i papír se seznamem pomůcek. Ten přikládám i dnes níže, kdyby někdo chtěl pořídit sešity a jiné pomůcky dnes předběžně bez velkých front v obchodech. První den si mohou také přinést do šatny přezůvky v pytlíčku, ručník a hrneček na čaj (podepsané). Sáček s VV a TV si přinesou dle pořadí v rozvrhu. Veškeré pomůcky by si děti měly přinést v průběhu prvního týdne.
Od úterý 3. září bude končit vyučování již podle rozvrhu. V tento den si také rozdáme pracovní sešity k učebnicím, které budete muset pět uhradit. Jejich seznam s cenami ode mě děti včas obdrží.
Seznam pomůcek do 3. ročníku:
1) Pomůcky ponechané z minulého roku:
- 10 barevných dřevěných kolíčků, polštářek, mazací tabulka, šanon (pokud je něo z minulého roku poškozené, pořiďte prosím nové)
- Sešity z minulého roku, ve kterých budeme pokračovat
– Aktivity (č.5110) a Přehledníček - Dále mohou děti pokračovat v notovém sešitu a geometrii (č. 410)
2) Pomůcky na VV, PČ, TV
VV a PČ – nůžky velké i malé (ostré), lepící tyčinka, tekuté lepidlo, barevné papíry, modelína, štětce různé velikosti (ploché), obyčejné pastelky, voskovky, vodovky, tempery (větší balení), paletu, suché pastely, igelitová podložka na lavici, hadřík, kelímek na vodu, zástěra, (progesso)
TV – cvičební úbor v LÁTKOVÉM pytlíku (tepláky, tepláková bunda, kraťasy, tričko, sportovní obuv se světlou podrážkou, sportovní obuv na ven) a vše na VV, Pč i TV.
3) Další potřeby – penál, tužka č. 1 a 2 (více kusů), pero Tornádo, zmizík (dle Vašeho uvážení), ořezávátko, dlouhé a krátké pravítko, kružítko Na středu si přinést malou prázdnou pet-lahev (nejlépe průhlednou)
4) Seznam sešitů s jejich využitím
- 4 sešity č. 512
(1. sešit č. 512 s pomocnými linkami - Český jazyk D (domácí)
2. sešit č. 512 s pomocnými linkami - Diktáty
3. sešit č. 512 s pomocnými linkami - Čtení, psaní
4. sešit č. 512 s pomocnými linkami - Český jazyk Š)
Pro děti, které zvládaly psát úhledně bez problémů již minulý rok můžete klidně pořídit na ČJ sešity jen s jednou pomocnou linkou (č.511)
- 3 sešity č. 523
(1. sešit 523 - Matematika Š (školní)
2. sešit 523 - Matematika D (domácí)
3. sešit 523 – Prověrky)
- sešit 410 - Geometrie – může být z minulého roku
- malý sešit s tečkovanou sítí (stejný jako minulý rok) - Geometrie
- 2 sešity č. 5110
1. (sešit č. 5110 – Pětiminutovky
2. sešit č. 5110 – Aktivity – může být z minulého roku)
- sešit 423x (na obalu je strom s nápisy Prvouka, čtenářský deník atd.) dostupný v místním papírnictví (obchoďák) - Prvouka
- velký sešit (tvrdé desky jako na Přehledníček) – Čtenářský deník
- Notýsek, případně úkolníček
Snad jsem na nic důležitého nezapomněla. Případně informace doplním. Těším se na naši spolupráci. Užijte si poslední prázdninový víkend.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
28.6.2019
Poslední zprávička tohoto školního roku
Vážení rodiče, milé děti,
prožili jsme spolu již druhý krásný školní rok. Chtěla bych Vám tímto poděkovat za spolupráci a píli, kterou jste učení a přípravám věnovali. Doufám, že jste si všichni užili rozloučení se školním rokem v Třebnicích. Chybí nám tedy ještě poslední formalita - konečné vyúčtování třídního fondu, ze kterého jsem čerpala na poslední výlet a odměny
Vuřty - celková cena 128,-Kč (na dítě - 14,-Kč)
Sud limonády - celková cena 500,- Kč (na dítě - 27,-Kč)
Odměny - celková cena 414,-Kč (na dítě - 23,- Kč)
Doprava - díky hodnému panu řidiči (zdarma) Celková cena za dítě - 64,- Kč. Děteme, které se akce nezúčastnily vrátím příslušnou částku na začátku školního roku.
Konečný zůstatek ve fondu na příští rok je 42,- Kč.
Přěji Vám všem, abyste si užili příjemné prázdniny (dovolenou) a abyste načerpali síly do dalšího ročníku. Snad se najdu i malé chvilky, kdy se Vám po škole zasteskne a připomenete si nějaké to probrané učivo. Uděláte mi tím velkou radost.
Zbyla nám ještě nějaká kratičká cvičení v ČJ i M, tak si je neváhejte doplnit. Pevně věřím, že se všichni po prázdninách sejdeme ve zdraví a plní nadšení.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
25.6.2019
Podrobnosti k zítřejšímu výletu
Vážení rodiče,
po domluvě s dětmi jsem pouze zájemcům zakoupila z fondu každému jeden špekáček či párek. Pokud budou chtít, můžete jim přivézt poté vy ještě "nášup".
Jelikož hlásí horka zakoupila jsem z fondu také malý sud limonády, aby dodržovaly v průběhu dne pitný režim. Účtenky budete mít k nahlédnutí.
Vy jako rodiče si tedy občerstvení zajišťujete sami, nicméně nápoje si můžete zakoupit ve stánku na hřišti.
V 17:00 se na Vás budeme těšit na hřišti.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
24.6.2019
Důležitá informace k zítřejšímu dni
Vážení rodiče,
jak jsem již níže uváděla, zítra máme s dětmi sportovní den. Vzhledem k tomu, že hlásí horko, půjdeme s dětmi na stadion hned ráno. Tam budeme maximálně dvě vyučovací hodiny. Poté bychom se vrátili do třídy, takže prosím do batůžku přibalit k svačině, pití a čipu také penály.
Zdůrazňuji pro ty, kteří zapomněli, přinést zítra do školy zbylé učebnice, knížku Sísa a přehledníček či jiné pracovní sešity, které máme vybrané ve škole. Pošlete také po dětech Vaše vyjádření ke středeční akci.
Na sebe mají mít děti vhodné sportovní oblečení, obuv a pokrývku hlavy.
Děkuji, Gabriela Kaufnerová
24.6.2019
Slavnostní vyhlášení celoročních soutěží - SKOKAN ROKU
Vážení rodiče,
vaše děti celý rok s úsilím soutěžili o nejvyšší příčky v našich nejen znalostních soutěžích. Ráda bych vyhlášení vítězů těchto soutěží udělala o to více slavnostní. Rozhodla jsem se tedy, že vyhlášení proběhne (v případě většinové účasti) přímo před Vašimi zraky právě ve středu, v rámci mimoškolní akce - rozloučení se školním rokem.
Moc se na Vás těším.
¨ S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
22.6.2019
Důležitá oznámení!
Organizace příštího (posledního) týdne
Každý den končí vyučování v 11:30 hodin.
Pondělí – odevzdávání učebnic
Prosím, zkontrolujte s dětmi doma všechny učebnice (PRV, ČJ, Čítanku), případně vygumujte, slepte, sundejte obaly. V aktovce budou mít děti zkontrolované učebnice, žákovské knížky, notýsky, přehledníček a penál. Poté samozřejmě svačinu, pití a čip na obědy.
Úterý – sportovní den
Děti budou sportovně oblečeny a obuty dle počasí, na hlavě pokrývku a v batůžku opět svačinu, pití a čip.
Středa, čtvrtek – sportovní oblečení, úklid třídy, v batůžku přehledníčky, penály, pití, svačinu, čip
Pátek – Slavnostní předávání vysvědčení. Sraz je před školou. Končí se ihned po vydání vysvědčení (cca v 8:35).
Obědy na pátek jsou automaticky odhlášeny. Pokud někdo bude mít o oběd zájem, musí si jej přihlásit sám nejpozději do úterý 25.6.

Akce na závěr školního roku
Jak již od dětí jistě víte, chystám na příští týden ještě jednu mimoškolní akci, která nám kvůli nepříznivému počasí nevyšla minulý rok. Jedná se o rozloučení s tímto školním rokem. Akce by proběhla ve středu 26.6. 2019 v odpoledních hodinách na fotbalovém hřišti v Třebnicích. Třebnice jsou vesnice na hlavní cestě mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi. Tam bych děti pod vlastním dohledem dopravila autobusem, který odjíždí z Horšovského Týna ve 13:40 hodin.
Vyučování v tento den končí v 11:30 hodin. Poté by šly děti jako obvykle na oběd. Po obědě by družinské děti zůstaly v družině (kde si je osobně vyzvednu) , ostatní mohou taktéž nebo se mnou počkat ve třídě. Kdo nechodí na obědy, může si zajít domů a na 13:00 hodin se vrátit zpět do školy.
Vzhledem k tomu, že hlásí velmi pěkné počasí, je potřeba dát dětem do batůžku větší pití a svačinu na odpoledne.
Program v Třebnicích – sociohry, soutěže, návštěva klokaní farmy a na závěr opékání vuřtů s rodiči
Návštěva klokaní farmy je domluvená na 16:30 hodin, aby děti viděly krmení klokanů včetně mláďat. Farma je pěšky kousek od hřiště, tudíž do 17:15 bychom byli nejpozději zpět.
Ráda bych Vás touto formou tedy pozvala na společné posezení na závěr roku. Přijíždět můžete již od 17:00 hodin přímo na hřiště. Než se s dětmi vrátím, budou Vám k dispozici moji spolupořadatelé. Pití si můžete zakoupit na hřišti, ale vuřty či jiné dobroty na opečení si prosím dovezte. Dětem vuřty či párky (dle domluvy) a pití zakoupím z fondu.
Konec akce – dle Vaší nálady a únavy dětí (cca v 19:00 hodin)
Odvoz dětí z akce - s Vámi :)
V pondělí děti dostanou lístečky na vyjádření Vašeho souhlasu či nesouhlasu s akcí i občerstvením pro děti. Pevně doufám, že se všichni sejdeme v dobré náladě.

Vyúčtování fondu
K 9. dubnu jsme měli zůstatek 148,- Kč.
Dále placeno – společné foto – 24,- Kč
- přehledníček – 58,- Kč
- taneční akademie – 15,- Kč
Zůstatek ve fondu činí 51,- Kč.
Vyúčtování výletu (Pohádkový statek)
Placeno 250,- Kč
Program stál 80,- Kč
Doprava – 115,- Kč
Zůstatek 55,- Kč (přidán do fondu)
Nynější zůstatek v třídním fondu je 106,- Kč.
Z fondu bude dále hrazena autobusová doprava do Třebnic, občerstvení (vuřty) a odměny na konec šk. roku. Celkové vyúčtování z letošního roku zapíši tedy v příštím týdnu.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
6.6.2019
Plán na zítřejší den
Vážení rodiče,
žáci z 5. ročníku si pro nás připravili hry a soutěže. Ty se budou odehrávat venku v okolí školy. Bude tedy lepší, když si děti vezmou na zítra spíše sportovní oblečení a obuv. Učení a aktovky si bereme jako obvykle na každý pátek. Program bude trvat tak 2 vyučovací hodiny, zbylé bude probíhat klasicky vyučování.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
28.5.2019
Změna termínu návštěvy statku
Vážení rodiče,
nakonec se nám kvůli nepříznivému termínu podařilo termín návštěvy statku v Horšově přesunout na tento pátek 31.5. 2019. Zítra děti přijdou do školy normálně s učením dle rozvrhu. V pátek bude končit vyučování v 11:30 hodin.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
|<  <<  2/10    >>  >|

nahoru webmaster