ZŠ Horšovský Týn
třída 5.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/29    >>  >|
1.2.2022
https://meet.google.com/pts-xewa-iox?pli=1&authuser=0
31.1.2022
úterní výuka
meet.google.com/pts-xewa-iox
31.1.2022
googl
https://meet.google.com/wby-onsd-oqv?pli=1&authuser=0
30.1.2022
Distanční výuka
Dobrý den vkládám odkaz na zítřejší distanční výuku, která se bude konat v 8:00 hod. https://meet.google.com/wby-onsd-oqv
30.1.2022
Distanční výuka
Dobrý den Omlouvám se změnu, dozvěděla jsem se, že distanční výuka musí proběhnout. Proto prosím žáky , aby se v pondělí a v úterý na distanční výuku přihlásili. Distanční výuka bude probíhat prostřednictvím googlu. Zasílám i název kurzu, kam se děti zítra ráno zapíší. Omlouvám se za komplikace, přeji hezký den Anna Šmídová
21.1.2022
Poslední zprávička
Vážení rodiče,
vzpomněla jsem si, že jsem Vám ještě do předchozí zprávy nenapsala jeden důležitý bod z online-schůzek, a to vyúčtování třídního fondu. Po domluvě s Vámi, kteří jste byli na schůzkách přítomni, jsem využila zbývajících 30,- Kč na poplatek za webové stránky třídy a odměny za naše celoroční motivační hry - Námořnictvo roku a Plavba za pokladem. Námořnictvo bude vyhlášeno již s pololetním vysvědčením. Skupinová soutěž byla ponechána ve třídě paní učitelce, aby ji děti mohly mohly dohrát. Vítězové se pak rovněž mohou těšit na odměny na konci školního roku. Budu je mít schované pro paní učitelku, případně je předáme na plánovaném rozloučení v Třebnicích, pokud nám to situace dovolí.
Webové stránky jsou již plně předány paní učitelce Šmídové, stejně tak i Bakaláři.
Přeji Vám všem krásný víkend a dětem plno zážitků při poslední pondělní výuce plavání. Moc se na ně těším při předávání pololetního vysvědčení.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
16.1.2022
Shrnutí nejdůležitějších informací z online-schůzky a rozloučení s rodiči
Vážení rodiče,
jsem moc ráda za to, že jsem většinu z Vás mohla ve čtvrtek ještě vidět alespoň online formou a sdělit Vám ještě poslední potřebné informace. Moc děkuji za Váš čas! Nejen pro ty, kteří se schůzky online účastnit nemohli, píšu nejdůležitější body, které se týkají nejbližších dnů a následujícího pololetí.
Od pondělí 17.1.2022 nastoupí za mě nová kolegyně - paní Anna Šmídová. S dětmi už se viděla v minulém týdnu a moc se na výuku těší. Zítra nezapomeňte, že ještě probíhá výuka klasicky dle rozvrhu. Na plavání děti začínají jezdit až od úterý 18.1.2022. Potřebné informace k plavání naleznete v předchozí zprávě.
Webové stránky naší třídy zůstanou i nadále funkční. Paní učitelka bude vkládat úkoly pro chybějící stejně jako já. Jen jí dejte prosím trochu času.
Pozor změna - od zítřejšího dne se ruší zájmové kroužky pod mým vedením (Hrajeme si spolu, Výtvarné techniky) a také se ruší doučování. Důvody jsme si vysvětlili a shodli jsme se, že je to nejlepší řešení. Děti tedy končí každý den dle rozvrhu, který naleznete na Bakalářích. Ani po plavání se neruší odpolední hodiny. Pokud mají 6. vyučovací hodinu, po návratu z plavání normálně proběhne. Poslední den plaveckého výcviku proběhne v pondělí 24.1.2022.
Změna se týká od tohoto pondělí také testování na Covid19. Testování bude probíhat pouze jednou týdně, a to pouze v pondělí. Opět platí, že pokud děti nebudou v tento den testování ve škole přítomny, musí se otestovat v ředitelně neprodleně po svém příchodu. Až poté může do výuky.
V minulých dvou týdnech proběhlo také pololetní testování znalostí žáků. Děti mne velice mile překvapily. Měly opravdu vynikající výsledky. Hodnocení testů je samozřejmě mírnější než v obvyklých hodinách s ohledem na větší celek učiva. Známky zapíšu dětem do ŽK. Testy jsou pouze interní pro školu, proto je děti nedostanou domů. Pouze je obdrží k nahlédnutí ve výuce a opět je musí odevzdat.
Závěrem bych Vám všem chtěla moc poděkovat za Vaši spolupráci, ochotu, výbornou komunikaci a trpělivost. Moc si Vás všech vážím a jsem ráda, že jsem mohla vyučovat právě Vaše děti. Mít spolupracující rodiče a skvělé děti je snem každého učitele. Pak je totiž naše zaměstnání opravdovým koníčkem. Mně se stal díky Vám a dětem sen skutečností. Můžete být na své děti právem pyšní! Během pěti let toho musely zvládnout více než předchozí generace – poprat se s distanční výukou, což zvládly. Dokázaly tak překonat nástrahy nelehké doby pandemie, která se jistě zapíše do novodobé historie a za pár let o ní budou ještě rády vyprávět. Přeji Vám i dětem hlavně hodně zdravíčka, protože to je v životě to nejdražší a v následujících školních letech hlavně hodně úspěchů a prezenční výuky. Ještě jednou Vám tedy moc děkuji!
S dětmi se rozloučíme slavnostněji při předávání pololetního vysvědčení, které jim budu moci ještě s hrdostí předat.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
12.1.2022
Mimořádné rodičovské schůzky online a plavání
Vážení rodiče,
čas nám kvapí neskutečným tempem, a tak se pomalu naše společné chvíle chýlí ke konci. Moc ráda bych se proto s Vámi ještě setkala, předala nejpodstatnější informace o tom, jak to bude s naší třídou dále a také se s Vámi rozloučila, i když pevně věřím a doufám, že to nebude naše úplně poslední setkání. Bohužel nám aktuální situace nepřeje, abychom se sešli osobně, proto opět volím alespoň nějaký náhradní plán, a tím je setkání online. Vím, že je to narychlo, ale dnes se mi teprve dostalo více informací, které cítím jako potřebné Vám sdělit. Pevně věřím, že alespoň chvilinku si pro mě najdete. Online-schůzka by proběhla zítra od 16:30 hodin. Opět proběhne přihlášení přes kalendář (musíte být tedy přihlášeni na školních účtech dětí).
Dále píšu obecné informace k plavání, abychom se s nimi zítra nezdržovali. S dětmi už jsme si i potřebné zapsali do notýsků. Plavání tedy bude probíhat od příštího úterý 18.1.2022 do následného pondělí 24.1.2022 (včetně). V tyto dny bude probíhat běžná výuka ve škole 1. a 2. vyučovací hodinu (Nezapomínat učení!), poté se nasvačí a odjedou do bazénu. Z bazénu se budou vracet kolem 12:15 hodin (přibližně po 5. vyučovací hodině), pokud mají ještě dále 6. vyučovací hodinu - bude klasicky opět probíhat. Pokud končí po 5.hodině, odcházejí rovnou po výcviku na oběd a domů.
Na plavání budou mít děti v podepsané igelitové tašce tyto pomůcky - plavky (děvčata vcelku, chlapci přiléhavé), osušku, mýdlo, koupací čepici, sáček na mokré plavky, děvčata gumičku na sepnutí vlasů. Kdo chce, může si přibalit plavecké brýle, ale musí mi odevzdat Váš písemný souhlas. Např."Souhlasím s tím, aby můj syn/moje dcera ....jméno.... používal/a plavecké brýle." ....Váš podpis...
Zítra se na Vás těším online. S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
4.1.2022
Informační zprávička
Vážení rodiče,
od ledna je možnost znovuspuštění doučování, které měly děti možnost navštěvovat od poloviny září. Toto doučování je vytyčeno pro žáky, kteří se neúčastnili, neměli takové možnosti podpory v rodině v době distanční výuky či neprospívají. Nicméně já jsem dala neoficiálně možnost docházet na hodiny všem dětem, které měly zájem a měly pocit nejistoty v některých tématech výuky. Někteří toho plně využili již v minulém roce.
I nyní dám opět neoficiálně možnost všem. Vzhledem k tomu, že příští týden v pátek odcházím na mateřskou, domluvila jsem se s dětmi na hodině doučování tento pátek 6. vyučovací hodinu a v příštím týdnu by byla tato doučovací hodina v pondělí 7. vyučovací hodinu (po našem společném kroužku bychom šli na oběd a vrátili se poté zpět do třídy). Zájemci musí mít splněné veškeré povinnosti do klasické výuky a mají si do tohoto čtvrtka připravit téma, které by chtěli během doučování procvičit. Účast je naprosto dobrovolná.
Osobně zatím nemám podrobné informace o tom, jak to bude po mém odchodu. Tudíž nyní nemohu říci ani slibovat, zda bude doučování pokračovat i s ohledem na to, že podmínky pro doučování v podstatě děti nesplňují. Předpokládám, že se dozvím více během následujících dnů a budu Vás moci podrobněji a přesně informovat.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
2.1.2022
Změny v preventivním testování a trasování ve škole
Vážení rodiče, milé děti,
doufám, že jste si užili společně strávené chvíle v posledních volných dnech. Zítra už se na všechny opět těším ve škole. Čekají nás však drobné změny ohledně testování dětí. Důležité informace jsem Vám přiložila do přílohy v sekci DOMÁCÍ ÚKOLY. Tím hlavním bodem pro zítřek je, že nás čeká všechny ve škole plošné testování bez výjimky! Z nařízení vlády se budou testovat neočkovaní, očkovaní i ti po prodělání nemoci. Toto testování opět bude probíhat 2x týdně - v pondělí a ve čtvrtek v naší třídě.
V případě, že by v těchto dnech děti nebyly ve škole přítomny, otestují se ihned v den, kdy přijdou do školy, jak tomu již bylo po celé pololetí. Děti se v takovém případě dostaví ihned po příchodu do školy do ředitelny (pokud možno před půl 8, aby se otestovaly před výukou). Teprve po provedeném testu odcházejí do třídy! Prosím, připomínejte to dětem, aby na to myslely a nestalo se, že by přišly do třídy neotestované. O dalších opatřeních a postupech se dočtete v letáku, který máte právě v příloze ke stažení.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
|<  <<  2/29    >>  >|

nahoru webmaster