ZŠ Horšovský Týn
třída 4.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/23    >>  >|
13.4.2021
Informace k PŘÍ a VLA
Vážení rodiče,
možná jste již někteří zaznamenali u dětí známky z PŘÍ za práci v době distanční výuky. V domnění, že budou mít jedničky v podstatě zadarmo, protože jsme veškerou práci dělali společně a děti si ji měly poté jen nalepit, jsem si vybrala sešity ke kontrole a ohodnocení. Mohu Vám říci, že u některých jsem se opravdu zhrozila - VLA v Pří není nic nevídaného, chybí spoustu PL, které měly mít vyplněné (zkontrolované z online- hodin) a nalepené. Několikrát jsem připomínala, že vše budu chtít vidět ve škole. Chápu, když zapomenou nalepit jeden, dva listy, ale některým chybí více jak polovina poznámek, a to 2 PL na jedno téma počítám jako jednu chybějící věc. Každému jsem vypsala na sešit, co mu chybí. Pokud doplní, mohou si hodnocení vylepšit. Tři žáci dnes sešity nedonesli nebo přinesli jen nový, tak na ty s hodnocením ještě počkám do zítra. Jinak měly zatím sešit v pořádku jen 2 žákyně. Veškeré PL, když jsme je dokončili, si měli po výuce hned nalepit do sešitu. Opakovala jsem to neustále. Opravdu mne to zamrzelo.
Pevně doufám a věřím, že sešity z VLA mne po tomto zděšení mile překvapí.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
12.4.2021
Zprávička o tom, jak proběhlo testování a prosba
Vážení rodiče,
děti dnes zvládly testování na jedničku s hvězdičkou. Stačili jsme se při něm i pobavit a zasmát. Nějaké drobné nedokonalosti v organizaci a platnosti se vyskytly, ale myslí, že vše časem doladíme k dokonalosti. I tak nám testování zabralo cca 30 minut. Nově jsme se dohodli, že děti budou i v testovacích dnech chodit samostatně do šaten a poté se dostaví do své testovací třídy, kde ně budeme čekat my. Tak to zvládneme časově lépe.
Jinak musím říci, že dnes jsme měli takový komplexní opakovací den a mám z dětí obrovskou radost! Předvedly, že doma úplně nelenily a zvládají probíranou látku! Opravdu jsem moc ráda!
Doufám, že máme vyřešené veškeré věci ohledně organizace do konce školního roku. O případných změnách Vás samozřejmě budu informovat. Ráda bych Vás tedy poprosila, abychom omezili víkendové a večerní telefonní rozhovory. Ráda Vám budu k dispozici na telefonu od pondělí do pátku, a to od 7:15 (kdy dojedu do práce) do 16:00. Pokud nepůjde o život, prosím, odložte dotazy na druhý den, kdy se Vám budu velmi ráda věnovat. Nebo mne kontaktujte na e-mail.
Věřím, že mne chápete. Určitě i tak zvládneme společně vše potřebné vyřešit.
Děkuji za pochopení. S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
10.4.2021
Novinka ohledně testování
Vážení rodiče,
dlouho to netrvalo a přišla nám zpráva od pana ředitele, že dostal oficiální informace k testování. Kdo jste se mě ptali, zda je možné testovat jiným způsobem než z nosu (v případě Vašeho nesouhlasu s testy Lepu), tak mohu dnes odpovědět- ano. Školy mohou pro žáky využít i jiné neinvazivní testy, které si zajistí z vlastních zdrojů (my již máme obstarány testy Lepu) nebo je můžete pro své dítě obstarat vy - rodiče. Pozor! Musí být schválené MZDR a další podmínkou je, že testování dítěte proběhne přímo ve škole.
Úplně si nedokážu představit, kdyby si každé dítě přineslo jiný test z domova, jak to budeme zvládat organizačně - seznamovat se s jinými postupy testování, ověřovat, že jsou schválené MZDR. Asi by se o dost prodloužil čas. Ale možnost zde je.
Hezký víkend, Gabriela Kopperbergová
9.4.2021
Informační zprávička
Vážení rodiče,
především děkuji všem, kteří jste si na mě udělali v pozdějších hodinách čas a mohli jsme se společně pobavit nejen o provozu školy v příštích týdnech.
Co jsem ještě zapomněla vyzdvihnout z materiálů, které jsem Vám zaslala - pokud Vaše dítě prodělalo covid, tak se 90 dní po posledním provedeném pozitivním testu nemusí ve škole testovat. Je však třeba přinést potvrzení od lékaře - lékařskou zprávu. Osobně o nikom nevím, ale pokud se to někoho z Vašich dětí týká, určitě mi dejte vědět.
Pro rodiče, kteří se nemohli zúčastnit "čaje o páté", tak zasílám souhrn informací, které jsou potřebné:
- Pokud se rozhodnete za těchto podmínek děti neposílat do školy, prosím o zaslání omluvenky v písemné podobě do e-mailu - nejpozději do pondělní 7. hodiny ranní. (Rozhodnutí je opravdu zcela na Vás a Vašich dětech.)
- Pokud děti budou vykazovat nějaké příznaky a nebudete ho moci poslat do školy, případně půjdete např. k lékaři - prosím omluvte mi děti včas před výukou (zejména ve dnech testování).
- Buďte prosím všichni během prezenční výuky na příjmu (nejen v testované dny), abychom se Vám dovolali, když bude potřeba.
- Pokud děti přijdou do školy až např. den po testování, nahlaste mi den předem nebo ráno, že nastoupí, musíme ho otestovat než se dostane do kontaktu s ostatními dětmi. Pokud děti přijdou později v den, kdy probíhalo testování, škola je od 7:45 hodin zamčená, zvoňte tedy na zvoneček, vedení školy Vám přijde otevřít a dá pokyny k otestování dítěte. (Počítejte s tím, že zřejmě budete muset vyčkat na výsledek testu.)
- V pondělí mě děti najdou nejpozději v 7:40 před školou - pokud tam budou dříve, neshlukují se s ostatními dětmi z jiných ročníků. Čekají ve skupince (své třídy) a najdu si je já.
- Omlouvám se za mylnou informaci o přezůvkách a zámečkách na skříňky - děti je mají ve škole.
- Probrali jsme také možný způsob na přechod k novější formě distanční výuky, ale zatím to necháváme zcela otevřené, poradím se i s dětmi. Přeci jen jde především o ně. Tak ať se nemluví tzv. "o nás - bez nás".
Mohu Vás ujistit, že se budeme dětem snažit pobyt ve škole co nejvíce zpříjemnit. Tento víkend si odpočiňte, dětem nezadávám na tento víkend žádné domácí úkoly. V klidu si připravte učivo do aktovek, abyste nic neopomněli. Prosím, aby si děti přinesly i Přehledníček, určitě nějaké učivo doplníme. Rozvrh na příští týden k dnešnímu dni máte vložený v úkolech, ale raději si ještě překontrolujte v neděli v Bakalářích.
Kdybyste měli jakékoli dotazy, neváhejte se na mne obrátit. Pokud dostanu během víkendu ještě nějaké novinky, určitě Vás budu zde informovat.
Na všechny děti se ohromně těším a doufám, že se sejdeme ve zdraví a v co největším počtu.:)
Přeji Vám krásný víkend, hodně zdravíčka a zůstaňme POZITIVNÍ s negativním testem. :)
S úctou, Gabriela Kopperbergová
8.4.2021
Návrh pro rodiče - "čaj o páté s naší účou"
Vážení rodiče,
předem se omlouvám za pozdní zprávu. Ale napadla mne taková myšlenka. Možná si už řeknete, že jsem "spadla z višně", ale vedly mne k tomu včerejší a dnešní konverzace s některými z Vás. A jsem za ně strašně ráda! Mnohokrát Vám všem děkuji za potvrzení přečtení materiálů ohledně návratu dětí do školy. Od spousty z Vás jsem dostala mnoho věcných podnětů, které je potřeba vyřešit, za což Vám také děkuji. Vím, že je toho na Vás (stejně jako na nás) opravdu hodně. Proto bych zítra ráda uspořádala zcela neformální a nepovinné setkání rodičů online se mnou. Spousta z Vás má podobné myšlenky, dotazy, náměty k řešení, obavy, dilema a pocity nejistoty apod. Nebude to žádné rodičovské sdružení, kde bych já Vám vykládala co a jak. Ale chtěla bych se pokusit Vám zodpovědět otázky, které jsou Vám nejasné, sdílet názory, zkrátka si popovídat jako lidé.
Do kalendáře jsem již zadala naši schůzku online jako Čaj o páté s naší účou. Účast je naprosto dobrovolná. Budu ráda, když mi ale napíšete (opět nepovinně), zda vůbec máte zájem, abych neseděla v obýváku před notebookem s kávou sama. :D Kdyby někdo potřeboval upravit čas (pokusím se přizpůsobit) nebo se připojíte později, vůbec to nevadí. Je to zcela na Vás. Jen se připojíte přes školní účty Vašich dětí.
Nicméně Vás všechny moc ráda uvidím, byť jen online. :)
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
8.4.2021
Doplňující informace
Vážení rodiče,
posílám Vám další informace týkající se nástupu do školy. (Buďte v klidu, společně to zvládneme.) :)
♦ V pondělí a ve čtvrtek čekají žáci před školou, kde si je v 7:40 vyzvedne pedagog a žáci společně odchází na testování. V ostatní dny jdou děti samostatně do šatny a následně do třídy, jak jsou zvyklé. POZOR! V 7:45 se škola zamyká. Dohlédněte tedy prosím na včasný příchod do školy. Také prosím o včasné omlouvání dětí.
♦ Děti si odnesly přezůvky a zámky na skříňky, takže je určitě přidejte do tašky.
♦ Všechny děti, které chodí na obědy, mají oběd přihlášený. Kdo oběd nechce, sám si jej odhlásí.
♦ Děti by měly mít v tašce v pytlíku náhradní respirátor nebo chirurgickou roušku.
♦ POZOR! V Bakalářích sledujte změny rozvrhu. (Nezapomeňte se podívat na správné datum.) Upozorňuji, že změny nemusí být k dnešnímu dni konečné, proto sledujte průběžně.
♦ Prosím, podívejte se všichni se svými dětmi na instruktážní video. Odkaz níže.
https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole
Pro ty rodiče, kteří mi ještě nepotvrdili přečtení materiálů - upozorňuji hlavně na poslední - základní informace k provozu naší školy.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
7.4.2021
Informace k provozu školy od příštího pondělí 12.dubna 2021
Vážení rodiče, milé děti,
konečně přišly pokyny z MŠMT, na které jsme tak netrpělivě všichni čekali. Mám pro Vás dobré zprávy - od pondělí 12.dubna bude dětem umožněna rotační výuka ve škole, ovšem za přísných hygienických podmínek. Prezenční vyučování budeme zahajovat my - 4. ročníky společně s 3. a 5. ročníky. Vychází to tedy do odvolání, že prezenční výuka nám bude umožněna každá lichý týden.
Do úkolů Vám zasílám veškeré materiály, které jsme obdrželi k zajištění výuky ve školách. Projděte si, prosím, tyto dokumenty. Ve většině jsou zvýrazněné důležité informace, které se nás týkají.
Potvrďte mi, prosím, přečtení materiálů krátkým e-mailem či zprávou.
Mnohokrát Vám děkuji za spolupráci a už se moc těším na děti!!!
31.3.2021
Jarní zprávička
Vážení rodiče,
ráda bych Vám všem popřála klidné a pohodové prožití Velikonoc. Zároveň Vám chci touto cestou poděkovat za Vaši spolupráci. Děkuji také za zpětné vazby, které od Vás občas naleznu v e-mailech či zprávách. Moc si vážím Vaší ochoty a rychlých reakcí při řešení individuálních problémů. Cením si také toho, že se na mě neváháte obrátit v případech, kdy sami cítíte, že něco není úplně v pořádku a potřebujete pomoci. Troufám si říci, že jsme společně zatím vždy našli řešení i těch nejzapeklitějších problémů.
Co se týká distanční výuky, tak nejvíce nás zlobí technika, které ovšem moc nedomluvíme. Nicméně na své děti můžete být opravdu pyšní, protože ačkoli si to třeba tolik už nepřipouštíte, tak výuka na dálku je strašně náročná. A děti ji zvládají skvěle. Vezměte si jen tolik úkonů, které se naučily provádět, abychom výuku mohli nejen uskutečnit, ale také si ji zpestřit. Nebylo jich málo. Dětí se naučily odstranit samostatně některé menší technické potíže, ovládat nejrůznější online aplikace, plnit testy online, psát na sdílenou tabuli, posílat e-maily, zprávy, přílohy s obrázky. Komunikují mezi sebou, nečekají ani minutu, aby poradily svým spolužákům, když si nevědí rady, oslovují kohokoli z kolektivu. Přebírají odpovědnost za svoji práci, vyhledávají si samostatně zadání úkolů, dokážou si rozložit aktivitu tak, aby ji byly schopny časově zvládnout před výukou. To je podle mého názoru naprosto báječné a pro život v dnešní době nepostradatelné. Výuka na PC či mobilu klade obrovské nároky na pozornost dětí - vidí všechny spolužáky, co dělají, jak pracují, do toho vidí sdílenou obrazovku se zadáním úkolů. Trénují také trpělivost, když někomu vypadne technika a opakujeme třeba již vyřčené zadání a při těchto všech podnětech, které jsou bez debat každodenní součástí výuky online, se dokážou soustředit na učení. Tudíž já osobně před nimi smekám klobouk! I když se Vám možná někdy zdá, že neumějí hned něco podle Vašich představ nebo něco zapomínají, neklesejte na mysli. V hodinách děti fungují a pracují, co jim síly stačí. Čeká nás už v podstatě upevňování probraného učiva. Protože i za těchto podmínek, pracujeme s dětmi podle učebních plánů. Z M nám zbývá nově pouze úvod do učiva zlomků a v ČJ úvod do učiva shody podmětu s přísudkem. Jinak budeme opakovat a procvičovat. Můžete být na ně hrdí! Já jsem!
Tato nekonečná situace je náročná pro nás všechny a nikdo zatím neví, co nás čeká po Velikonocích. Tudíž naberte přes svátky hodně síly, energie ze sluníčka, obalte si nervy velikonočními laskominami a pokud to jen trochu půjde, dopřejte si zasloužený odpočinek. Hlavně ve zdraví!
Krásné Velikonoce!
Gabriela Kopperbergová
8.3.2021
Důležité sdělení
Vážení rodiče, milé děti,
jsme si vědomi toho, že tuto zprávu píšeme na poslední chvíli, nicméně to daná situace vyžaduje. Do školy nám dorazily nové PS na AJ a také dodatečně objednávané PS z M kvůli probíhající distanční výuce. Potřebujeme je nyní samozřejmě urychleně předat do Vašich rukou a zaplatit.
PS z M stojí 31,- Kč. Tuto částku máme ještě k dispozici v našem třídním fondu, proto z něj budou sešity na M uhrazeny. Nicméně PS z AJ stojí 279,- Kč.
Shodou okolností máme zítra s paní učitelkou Karbanovou školení a budeme tudíž ve škole přítomné až do 16:30 hodin. Proto Vás prosím, abyste si ideálně zítra sešity vyzvedli a zaplatili PS z AJ (prosíme o přesnou částku). V jiných dnech je škola většinou otevřena pouze do 13:00 a ne vždy tam jsme my přítomny, což je pro mnohé z Vás komplikované. Proto nabízíme právě zítřejší termín, kdy se s paní učitelkou můžeme prostřídat na výdeji PS v odpoledních hodinách.
Zároveň všechny angličtináře paní učitelka žádá, aby s penězi přinesli veškeré sešity a učebnici z AJ (školní sešity, slovníček, PS + odevzdat starou učebnici).
Zítra můžete přijít kdykoli od 12:30 do 16:30 hodin. Až budete před budovou školy, volejte mně či paní učitelce Karbanové.
V případě dotazů, volejte nebo pište.
S přáním krásného zbytku večera, Gabriela Kopperbergová
28.2.2021
Pozdrav po jarních prázdninách
Vážení rodiče, milé děti,
prázdniny nám utekly jako voda. Doufám, že jste si je všichni užili ve zdraví. Počasí přálo výletům do přírody. Snad jste načerpali ze sluníčka dostatek anergie na následující dny. Zítra se na Vás moc těším opět na online hodinách. Nezapomeňte nařídit budíky! :) V domácích úkolech již máte vložené úkoly na ranní mozkovou rozcvičku před výukou.
S přáním krásného zbytku neděle, Gabriela Kopperbergová :)
|<  <<  2/23    >>  >|

nahoru webmaster