ZŠ Horšovský Týn
třída 4.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  2/20    >>  >|
5.11.2020
Upozornění
Vážení rodiče,
jak jsem již zmínila ve včerejší zprávě, zítra nebude online výuka pro všechny, tudíž jsem samostatnou práci pro děti na zítřejší den zaslala do domácích úkolů nad ty dnešní.
Zítra bych prosila o zaslání cvičení z ČJ, které budou mít děti ve školním sešitu.
Moc Vás prosím o včasné zaslání - zítra do 14:30 hodin.
Děkuji a přeji krásný zbytek dne.
Gabriela Kopperbergová
4.11.2020
Novinky z naší třídy
Vážení rodiče, milé děti,
i v této době se můžeme těšit z nějakých radostných zpráv. Pro nás jsou to konkrétně noví žáci naší třídy - Petr a Terka Bělíkovi, které bych chtěla touto cestou ráda oficiálně přivítat mezi námi. Pevně doufám, že se jim v naší třídě, i když v momentální situaci pouze online, bude líbit. Určitě jim budeme všichni nápomocni. Pevně věřím, že se brzy se všemi blíže poznají a najdou si nové přátele.
Dále bych Vás ráda informovala o tom, jak bude probíhat online výuka každý pátek. V tomto týdnu bych se ráda spojila blíže s Petrem a Terkou, abychom si společně mohli popovídat a zjistit, jaké učivo mají probrané z bývalé školy. Proto tento pátek zadám ostatním dětem samostatnou práci z domova. Část budu chtít zaslat ke kontrole, část si zkontrolujeme v pondělí při online hodině.
Co se týká následujících týdnů, budou pátky probíhat obdobným způsobem s tím, že si rozdělím děti do skupinek po 5 a vždy si určenou skupinu vyzkouším online na aktuálně probírané učivo ze všech předmětů. Skupiny samozřejmě budou mít naplánované hodiny ve svém kalendáři, tudíž budou vědět, koho se to v aktuálním týdnu týká.
Na všechny se těším zítra při online výuce v půl 9.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
30.10.2020
Plán pro pokračování výuky
Vážení rodiče, milé děti,
vypadá to, že se bohužel v nejbližších dnech do školy nevrátíme. Online výuka tedy bude probíhat intenzivněji. Do kalendáře jsem Vám zatím naplánovala hodiny na pondělí a úterý. Je velmi obtížné vše časově skloubit i s výukou jazyků a ostatních předmětů, které vyučujeme. Proto prosím věnujte pozornost plánovaným hodinám v kalendáři dětí. Je možné, že budeme muset něco časově upravit na další dny či týdny.
Všem, kteří mi již zaslali práci z prázdnin, mnohokrát děkuji za výbornou spolupráci. Na e-maily jsem Vám také zaslala odkazy na krásné výukové programy pro děti i s návodem na jejich instalaci.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
23.10.2020
Sdělení rodičům
Vážení rodiče,
ještě jednou se omlouvám za nedorozumění - viz úkoly z M. Moc mě to mrzí (-dokážu si představit, jak jste to někteří museli s dětmi dělat dlouho. :(), ale zároveň mi děti udělaly radost, jak to výborně zvládly. O to lépe nám to půjde v následujících týdnech.
Včera jsme obdrželi dopis od pana ministra školství s přílohou pro děti, aby lépe pochopily nastalou situaci. Posílám Vám tyto přílohy do úkolů - Čtení pro děti a rodiče.
Jakým způsobem to uchopíte nechám na Vás.
Přeji Vám krásný víkend, klidný příští týden a hlavně pevné zdraví a nervy. Jsem strašně ráda za Vaši spolupráci!
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
19.10.2020
Online výuka
Vážení rodiče, milé děti,
následující online hodiny na středu a pátek máte naplánované v kalendáři. Měly by tam být naplánované hodiny i z jazyků nebo v brzké době budou. Děkuji všem za spolupráci a chválím za vynikající přihlášení na google účty.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
16.10.2020
Informace k online výuce
Vážení rodiče,
dnes jsem celý den usilovně dávala dohromady skupiny na online výuku, zaslala všem přihlašovací jména a hesla na google účty a zapsala první naplánovanou hodinu do našeho kalendáře. Pevně doufám, že nám vše bude fungovat a že jsem poslala dostatečně přehledný návod k přihlášení na google účty dětí i na hodiny online.
Aby se dětem zobrazovaly schůzky v kalendáři a mohly se na ně bez problému přihlásit, je nutné, aby byly přihlášené na svém účtu!
Rozdělila jsem děti adekvátně na 2 skupiny tak, aby se nám co nejlépe pracovalo. Je to změna oproti jaru, kdy byly děti rozděleny na holky a kluky. Vám se zobrazí pouze jeden čas, a to právě čas začátku a konce schůzky vašeho dítěte.
Jelikož je výuka povinná, je nutná účast všech. Pokud by se nemohli připojit z důvodu nemoci, musíte děti formálně omluvit. Pokud by se nemohli připojit z důvodu technického, dejte vědět, nějakým způsobem to zkusíme vyřešit.
Při online hodině prosím, aby děti seděly u stolu s místem na pomůcky - učebnice ČJ, M, pracovní sešit a školní sešity s aktivitami a penál. Ty prosím připravit na každou hodinu. Pokud budu chtít VLA či PŘÍ, napíšu. Děti budou sedět v oddělené místnosti od sourozenců a rodičů, aby měly klid na práci a nebyly ničím jiným rozptylovány. Zkrátka je posaďte k PC či mobilu, zavřete dveře a nechte práci na nich. Určitě to spolu zvládneme stejně dobře jako ve třídě.
V domácích úkolech napíšu pár krátkých úkolů, který bych chtěla, aby si děti splnily před online výukou (První skupina má hodinu od 9:00), od 8:00 tedy mohou děti kratičký úkol vypracovat a řešení si připraví na online. Stejně tak poté druhá. Časově se schůzky tento týden prostřídají.
Příští týden také budu chtít vždy zaslat pouze určenou samostatnou práci od dětí, ostatní si zkontrolujeme ve škole či při online výuce.
Děkuji za spolupráci a přeji krásný víkend.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
14.10.2020
Prosba
Vážení rodiče,
prosím zasílejte mi úkoly na můj pracovní e-mail - kopperbergova.gabriela@zshtyn.cz
V případě dotazů mne samozřejmě můžete nadále oslovovat i telefonicky.
Máme však štěstí v neštěstí, protože jsme veškeré učivo, které zasílám a budu i během příštího týdne zasílat, ve škole již probírali a opakovali, tudíž by Vaši pomoc děti neměly při vypracování úkolů ani potřebovat, maximálně se v něčem ujistit. Nicméně budu raději, když budou pracovat převážně samostatně. Délku a počet cvičení na den zasílám na každý předmět tak, jak bychom je zvládli za jednu vyučovací hodinu(samozřejmě bez přidaných soutěžních aktivit).
Od některých mi zatím žádná dnešní práce nepřišla. Prosím nafoťte si tedy alespoň cvičení, která děti měly vypracovat na fólii k zaslání, aby ji zítra mohli opět použít nebo pak cvičení jednoduše mohou přepsat.
Děkuji za Vaši spolupráci.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
13.10.2020
Informace ohledně uzavření škol a distanční výuky
Vážení rodiče,
z nařízení vlády jsou od zítřka 14.10.2020 uzavřeny všechny základní školy. Přecházíme tedy opět na online výuku. Všem dětem je od zítřejšího dne zakázán vstup do školní jídelny, obědy mají automaticky odhlášeny. Děti si dnes měly odnést veškeré věci kromě VV domů. Vyklizeny měly mít také šatní skříňky, zámek si měly též vzít do aktovky. Skříňky se budou dezinfikovat. Pokud by někdo zapomněl nechat odemčenou skříňku, zavolejte, a neprodleně se zítra pro zámek a věci ze skříňky dostavte(nejpozději do 11:30 hodin).
Jelikož už mi jde vkládat materiály přímo na tyto naše webové stránky, budou veškeré úkoly k distanční výuce vkládány sem do složky domácí úkoly. Ty budu vkládat na každý den, aby děti měly rovnoměrně rozdělenou práci a udělaly ji opravdu v daný den. Budeme se modlit, aby výuka na dálku trvala opravdu pouze do "covidových" prázdnin. Proto nechci posílat veškeré materiály, ale pouze označené. Zbylé úkoly budeme kontrolovat při online hodině (proto je budou mít zadané po dnech) či následně ve škole.
Myslela jsem, že se s dětmi spojím hned online ještě tento týden, ale bohužel jsme až nyní obdrželi zprávu od vedení školy, že oproti jaru, nefunguje google-meet bez účtu. Účty pro jednotlivé děti se zatím připravují, tudíž zatím budeme posílat pouze úkoly k vypracování. Úkoly z učebnice jsem chtěla kontrolovat online, což tedy prozatím nejde, tak mi prosím tu M na fólii vyfoťte a zašlete jen k nahlédnutí, abych věděla, že děti pracují a znají postupy. Fólii budeme pak využívat i na jiné úkoly, tak aby to měly zítra hotové a nafocené.
Zrušeny jsou tedy i online hodiny naplánované na NJ a AJ pro tento týden.
Distanční výuka je pro všechny povinná, proto jsou děti povinny si plnit veškeré úkoly v zadaný den a přihlašovat se k výuce online. Pokud by se děti z důvodu nemoci nemohly účastnit, je třeba je řádně ještě v den absence omluvit.
Na PRV a VLA dostaly všechny děti vytištěné materiály dopředu. Nevyplňujte je najednou, opět bude zadáno, kdy mají co vypracovat.
První úkoly na zítřek jsou již vložené ve složce – domácí úkoly.
Přeji Vám hodně sil a pevné zdraví. V případě jakýchkoli dotazů se na mne prosím obracejte telefonicky na mé soukromé číslo.
Děkuji, G. Kopperbergová
30.9.2020
Od zítřka začínají probíhat zájmové kroužky v rámci školního klubu
Vážení rodiče,
od zítřka začínají probíhat zájmové kroužky. První máme již zítra 6.vyucovaci hodinu v rámci naší třídy - Hrajeme si spolu. Končíme tedy ve 13:20 hodin. Podepište prosím dětem lístečky. Děkuji,
Gabriela Kopperbergová
23.9.2020
Sdělení rodičům
Vážení rodiče,
na naší škole nebude v pátek 25.9.2020 uděleno ředitelské volno. Přítomnost Vašich dětí ve škole necháme tento pátek na Vašem uvážení. Nicméně výuka bude ve škole probíhat v běžném režimu.
Jen připomínám podpisy do notýsků, že odpadá v pátek 5. vyučovací hodina.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
|<  <<  2/20    >>  >|

nahoru webmaster