ZŠ Horšovský Týn
třída 4.B

zprávy pro rodiče
1/18    >>  >|
30.9.2020
Od zítřka začínají probíhat zájmové kroužky v rámci školního klubu
Vážení rodiče,
od zítřka začínají probíhat zájmové kroužky. První máme již zítra 6.vyucovaci hodinu v rámci naší třídy - Hrajeme si spolu. Končíme tedy ve 13:20 hodin. Podepište prosím dětem lístečky. Děkuji,
Gabriela Kopperbergová
23.9.2020
Sdělení rodičům
Vážení rodiče,
na naší škole nebude v pátek 25.9.2020 uděleno ředitelské volno. Přítomnost Vašich dětí ve škole necháme tento pátek na Vašem uvážení. Nicméně výuka bude ve škole probíhat v běžném režimu.
Jen připomínám podpisy do notýsků, že odpadá v pátek 5. vyučovací hodina.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
22.9.2020
Informace k tomuto pátku 25.9.
Vážení rodiče,
tento pátek 25.9.2020 odpadá dětem 5. vyučovací hodina. Konec vyučování bude tedy v 11:30 hodin. Zítra si informaci zapíšeme do notýsků. Prosím o jejich podepsání.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
18.9.2020
Elektronická žákovská knížka a poplatek za čtvrtky
Vážení rodiče,
dnes jsem dětem rozdala pro Vás přihlašovací údaje k elektronické ŽK. Mají je založené i s cestou, kudy se do elektronické ŽK dostanete v obalu od papírové ŽK. Do elektronické žákovské jsem zadala již poslední známky z ohlášeného diktátu, tak se prosím podívejte, zda vše vidíte v pořádku. Ti, co ve čtvrtek chyběli tam zapsáno nemají.
V elektronické ŽK také máte zadané úkoly z Aj pro chybějící děti.
Kromě cesty přes stránky školy zshtyn.cz, si můžete také stáhnout do mobilního telefonu aplikaci Bakaláři. Po zadání přihlašovacích údajů by měla fungovat stejným způsobem jako na PC.
Jelikož máme v elektronické ŽK omezený počet známek, které tam mohu zadat, budu menší jednotlivé známky z pětiminutovek a aktivit psát do papírové ŽK a do elektronické pak zadám průměrovou známku z pěti či deseti malých.
Sledujte a podepisujte, prosím, dětem veškeré sešity, které si domů donesou. Často chybí opravy či zdůvodnění oprav nebo nemají vypracovaný úkol. Vyžaduji tedy opravdu pravidelně podpisy v sešitech, aby děti získaly opět nějaký přípravný režim. Vy tak získáte přehled o právě probíraném učivu a uvidíte, jak to dětem jde nebo zda je potřeba něco trochu více procvičit. V tomto týdnu bylo časté zapomínání, tudíž opět najedeme na systém - 10 zapomenutí napomenutí třídního učitele, atd.
Do tohoto týdne jsme psali zapomenutí do notýsků, od příštího týdne začneme zapisovat do papírové ŽK jako obvykle. To prosím též pravidelně dětem překontrolujte.
Obecně děti hodně zapomněly řady vyjmenovaných slov a násobilku s dělením. Je to potřeba opravdu neustále opakovat. Řady VS jsem jim rozdělila po dvou do 3 týdnů, ale ani tak si někteří nezopakovali, jak bylo zadáno. Vím, že je to po dlouhých prázdninách náročné, nicméně věřím, že zpočátku vynaložené úsilí přinese ovoce.
Dále je potřeba zaplatit poplatek za papíry a čtvrtky. Ten činí 70,- Kč a uhradím ho též z našeho třídního fondu. Zůstatek ve fondu tak bude činit 36,- Kč.
S přáním krásného víkendu,
Gabriela Kopperbergová
11.9.2020
Vyúčtování fondu
Vážení rodiče,
na konci pololetí minulého školního roku jsme ve fondu měli 357,- Kč na dítě. V únoru jsme před uzavřením škol stihli navštívit ještě jedno divadlo za 60,- Kč, tudíž do tohoto školního roku vstupujeme celkem s 297,- Kč.
Je to dost velká částka, proto jsem se rozhodla, že nebudu letos vybírat peníze na pracovní sešity a budou uhrazeny z fondu.
Seznam pracovních sešitů na tento rok a jednotlivé ceny:
Procvičovací sešit SPP ČJ - 33,- Kč
Procvičovací sešit Vzory ČJ - 44,- Kč
M PS - 75,- Kč
M Početník - 39,-Kč
Celkem k úhradě .... 191,-Kč.
Po zaplacení této částky z fondu bude činit zůstatek 106,-Kč.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
4.9.2020
Vyjádření školní družiny
Vážení rodiče,
všechny děti, které byly tento školní rok řádně přihlášeny do školní družiny, jsou přijaty.
Kopperbergová
1.9.2020
Novinky
Vážení rodiče,
posílám Vám další informace z naší pedagogické rady.
• Rodiče mají přístup do školy povolen pouze v případě, že jdou řešit závažný problém, který je nutné řešit osobně. Schůzku si předem domluví. Je nutné, aby měli rodiče v budově školy nasazenou roušku.
• Pokud se u dítěte objeví i minimální příznaky onemocnění, nesmí do školy.(,,Když ti bude špatně, paní učitelka mi zavolá." - TO PROSÍM NE!)
•Pokud trpí dítě alergickou rýmou či kašlem nebo má astma, musí mít potvrzení od lékaře.
• Prosíme rodiče, kteří nemohou mít v době vyučování u sebe telefon nebo pracují daleko, aby zítra do ŽK uvedli také jméno a kontakt na osobu, která je schopná nemocné dítě vyzvednout ze školy.
• Přibližně 14 dní nebudeme známkovat, abychom dětem zajistili klidný start. Novinkou v letošním školním roce bude také elektronická forma ŽK. Přístupová hesla dostanete ihned, až bude vše naprogramované.
• Kroužky budou letos trochu omezené, mohou fungovat pouze v rámci ročníků. Náš třídní kroužek Společenských her bude fungovat od října, scházet se budeme pravděpodobně ve čtvrtek, 6. vyučovací hodinu. Byla bych moc ráda, kdyby opět chodily na kroužek všechny děti z naší třídy, aby měly prostor se po té dlouhé pauze opět stmelit jako kolektiv. Přihlašovací lístečky opět dětem předám, až to bude aktuální.
Mnohokrát Vám děkuji za spolupráci!
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
25.8.2020
Důležitá sdělení k zahájení školního roku
Vážení rodiče, milé děti,
příští úterý nám již začíná nový školní rok, a tak bych Vám ráda touto formou nastínila základní informace a organizaci prvního týdne.
S účinností od 1. 9. 2020 se ve školní jídelně z bezpečnostních a hygienických důvodů ruší platby v hotovosti. Strávníci platící v hotovosti v minulém školním roce musí donést potvrzení o zavedení příkazu k inkasu a 800,- Kč na jistinu. Pokud toto neprovedou, nebudou přihlášeni ke stravování. Pokud se Vás tato informace týká, obraťte se prosím na paní Brichtovou ze školní jídelny.
V úterý 1. září se sejdeme jako obvykle v naší třídě (stejné jako loňský rok) na jednu zahajovací vyučovací hodinu. Do školy již prosím i z hygienických opatření přijít bez doprovodu rodičů. Na první den prosím přinést v malém batohu jen papír, tužku a klíček od šatní skříňky. Přezouvat se v tento den nebudou.Jen si na konci hodiny ukážeme umístění a číslo šatních skříněk.
Na středu 2.9. si přinesou již přezůvky a v aktovce penál se všemi učebnicemi a sešity. Učebnice budou zkontrolované z domova, vygumované a případně slepené.
Ve středu 2.9. bude končit vyučování v 11:30 hodin. Na obědy budou děti chodit v tento den postupně po ročnících, tudíž počítejte s případným minutovým zdržením.
Od čtvrtka 3.9. bude probíhat vyučování dle rozvrhu.
Děti již nebudou moci mít ve třídě pověšený látkový ručník. Pokud ho děti budou chtít používat, musí ho mít uložený v tašce. K dispozici budou mít papírové.
Každé dítě je povinné mít ve své tašce roušku uloženou v pytlíku.
Pití si musí nosit děti své. Na chodbách již nebudou várnice s pitím.
Prosím nakonec i o nákup sešitů na VLA a PŘÍ (na oba předměty stejné jako vloni na PRV).
K pomůckám na PČ prosím ještě dodat malou izolepu, modelínu či jinou modelovací hmotu a černý tenký a tlustý fix.
V případě dalších novinek Vás budu informovat.
Mnohokrát děkuji za spolupráci.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
11.8.2020
Pomůcky do 4. ročníku
Vážení rodiče, milé děti,
prázdniny se nám blíží ke konci, a tak bych Vám ráda napsala základní seznam potřebných pomůcek, abych Vás ušetřila vystávání v dlouhých frontách v papírnictví.
1) Pomůcky ponechané z minulého roku:
- 10 barevných dřevěných kolíčků, polštářek, mazací tabulka, šanon (pokud je něco z minulého roku poškozené, pořiďte prosím nové)
- Sešity z minulého roku, ve kterých budeme pokračovat
– Aktivity (č.5110) a Přehledníček - Dále mohou děti pokračovat v notovém sešitu a geometrii (č. 410), malém sešitu s tečkovanou sítí i v sešitě na Pětiminutovky (č.5110), pokud není z většiny popsaný. Zůstává také sešit na čtenářský deník.
2) Pomůcky na VV, PČ, TV
VV a PČ – nůžky velké i malé (ostré), lepící tyčinka, tekuté lepidlo, barevné papíry (založené v deskách), modelína, štětce různé velikosti (ploché), obyčejné pastelky, voskovky, vodovky, tempery (větší balení), paleta, suché pastely, igelitová podložka na lavici, hadřík, kelímek na vodu, zástěra, progesso
TV – cvičební úbor v LÁTKOVÉM pytlíku (tepláky, tepláková bunda, kraťasy, tričko, sportovní obuv se světlou podrážkou, sportovní obuv na ven) a vše na VV, Pč i TV prosím viditelně podepište.
3) Další potřeby – penál, tužka č. 1 a 2 (více kusů), pero Tornádo, zmizík (dle Vašeho uvážení), ořezávátko, dlouhé a krátké pravítko, kružítko
4) Seznam sešitů k zakoupení
- 7x sešit č. 523 (12 mm linky bez pomocných linek - stejné používaly děti minulý rok na matematiku)
- 1x malý sešit s tvrdými deskami - Zpěvníček
- sešity na Pří a Vla se pokusím sehnat pro všechny děti stejné a zaplatit z fondu (pokud by nastala změna, dala bych Vám vědět)
- sešity na AJ a NJ se Vám pokusím do příštího týdne zjistit
- Notýsek, případně úkolníček
Pokud bych si na něco ještě vzpomněla, určitě napíšu. Jinak Vám přeji příjemný zbytek prázdnin a dovolených.
S pozdravem,
Gabriela Kopperbergová
(PS: Děti mohou trénovat mé nové příjmení.)
18.6.2020
Odkaz pro děvčata
https://meet.google.com/gqu-gpin-exp
1/18    >>  >|

nahoru webmaster