ZŠ Horšovský Týn
třída 5.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  28/29    >>  >|
6.12.2017
Žádost
Prosím, podepište dětem v notýsku oznámení a zrušení zítřejšího kroužku. Pokud nebudou mít v notýsku podpis, nesmí je vyučující pustit domů, v takovém případě by musely děti počkat s ostatními v družině než skončí 5. hodina. Dále si na pátek na kroužek děti mohou přinést do školy vlastní krém na obličej.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
5.12.2017
Informace na čtvrtek 7.12. a další
Vážení rodiče, v tento čtvrtek 7.12. musím k lékaři. Z toho důvodu nebudu celý den ve škole a ruším tedy 5. vyučovací hodinu kroužek Hrajeme si spolu. Náhradní termín za tuto hodinu by byl hned v tento pátek 8.12. - 5. vyučovací hodinu. Kdo by nemohl, napište mi prosím vzkaz do notýsku.
Dále jsem Vás chtěla informovat o tom, že z fondu jsem zaplatila 40,- Kč za hudební koncert, který jsme včera navštívili. Tudíž zůstatek ve fondu činní 184,- Kč.
Ráda bych Vás také touto cestou naposledy požádala, zda byste nemohl někdo zapůjčit do třídy stromeček na Vánoce (starší umělý či živý). Děti již mi sice něco říkaly, nicméně bych byla ráda, kdybych se s Vámi mohla domluvit přes e-mail - kaufnerovag@gmail.com
Mnohokrát děkuji a přeji krásného Mikuláše, Gabriela Kaufnerová
1.12.2017
Souhlas s fotografií dětí v Domažlickém deníku
Vážení rodiče,
včera si děti nalepily do žákovské knihy (vzadu - Jiná sdělení) lísteček na vyplnění pro souhlas s tím, že Vaše dítě bude mít zveřejněnou fotografii v Domažlickém deníku. Souhlas je nutný, jinak nebude moci být Vaše dítě fotografováno. Prosím tedy o brzké vyplnění.
Dále si děti do notýsku nalepily informaci pro příští úterý, že si mohou přinést do školy vyrobené či zakoupené čertí rohy.
S přáním krásného víkendu, Gabriela Kaufnerová
29.11.2017
Vyúčtování třídního fondu a žádost o jeho doplnění
Vážení rodiče, jak jste měli možnost si již prohlédnou na třídních schůzkách, vkládám Vám vyúčtování i sem.
Z fondu jsme poplatili následující:
50,- Kč - divadelní představení
60,- Kč - příspěvek na čtvrtky a papíry
5,- Kč - pomůcky, odměny (nejen na Halloween)
4,- Kč - sešit na matematiku
7,- Kč - provoz webových stránek
30,- Kč - filmové představení
20,- Kč - divadelní představení
Současný zůstatek v třídním fondu činní 24,- Kč (Těm, co se neúčastnili nějaké akce, budou peníze vráceny pro srovnání)
Prosím ty z Vás, kteří mi na rodičovských schůzkách či dodatečně ještě nezaplatili nově částku 200,- Kč, abyste ji poslali po dětech co nejdříve. V pondělí jdeme hned do kina za 40,- Kč.
Děkuji, Kaufnerová
26.11.2017
Závěry z pohovorů s rodiči
Vážení rodiče,
předem Vám chci moc poděkovat za Vaši účast na rodičovských schůzkách.

Sešli jsme se opravdu v hojném počtu, za což jsem strašně ráda. Není nic důležitějšího než spolupráce rodiny s učiteli. Připravila jsem pro Vás takové shrnutí základních informací, které jste měli možnost se dozvědět během rodičovských pohovorů.

V den rodičovských schůzek proběhly volby do školské rady. Těm, kteří odvolili, mnohokrát děkuji. Na tabuli jste měli v prezentaci shrnuté základní informace, kde jste si mohli přečíst mé žádosti, sdělení a připomínky týkající se výuky. Jednalo se v krátkosti o tyto body:
- veškeré věci dětem podepisujte
- vždy ořezané tužky (č.2)!
- sešity, které děti nyní dopíšou, musíte již pořizovat nově sami
-pokud ještě nemáte zakoupený čip, zakupte jej neprodleně
-výskyt vší u dětí prosím vždy ohlaste třídní učitelce
- trénujte s dětmi poctivě písmenka – nová půjdou rychle za sebou
- od příštího týdne začnou již některé děti psát perem (prosím kupujte Tornádo)
Dále jste si mohli dočíst, že aktivně spolupracujeme s knihovnou. Jeden měsíc vždy dostaneme pracovní list k vypracování a další měsíc probíhá beseda v samotné knihovně.
Krom těchto informací jste měli k nahlédnutí také Písanky dětí pro srovnání a informace k následujícímu učivu, abyste věděli, jak s dětmi doma postupovat. Chci Vám také velmi poděkovat za vyplnění dotazníků, které jsou pro mne důležitou zpětnou vazbou. Dotazník i s informacemi o dalším učivu naleznete i v naší fotogalerii k případnému dodatečnému vyplnění či nahlédnutí.

V rámci dotazníků jste mi měli možnost klást otázky či připomínky. Jedna z otázek zněla: "Proč nemohou rodiče při vyzvedávání dítěte ze školy čekat v šatně?" Je to hlavně z důvodu bezpečnosti dětí. Již víte, že vstup do školy je aktivován pouze na čipy. Vzhledem k událostem, které se u nás v České republice staly (např. ta, když vstoupila do budovy střední školy neznámá osoba a zaútočila na studenty zbraní), musí všechny školy tímto způsobem ze zákona zajistit bezpečnost. Nikdo z pracovníků by nebyl schopen uhlídat, zda se s rodiči nedostane do budovy i cizí osoba a nestalo se podobné neštěstí. Z tohoto důvodu jsme musí rodiče čekat na své děti před budovou školy.
Další připomínka se týkala úpravy prostoru mezi schody před školou. To je spíše otázka na vedení školy, na kterou nedokážu odpovědět. Vím, že jsme prostor s kameny probírali již dříve na pedagogické radě, ale zatím se nic nestalo. Je to zřejmě stále v jednání.
Během schůzek jsme také vybírali poplatek do fondu - 200,- Kč. Ti, kteří jej nemohli dát, pošlete prosím peníze po dětech. Vyúčtování, na které jste měli možnost nahlédnout ve škole Vám sem přiložím do zvláštní zprávy.
Chci Vás také tímto oslovit, pokud máte někdo možnost zajistit na Vánoce do třídy stromeček (umělý či živý), budu velmi ráda, když se ozvete na můj e-mail nebo mne budete kontaktovat telefonicky.
S přáním krásného večera, Gabriela Kaufnerová

16.11.2017
Připomenutí rodičovských schůzek a další informace
Vážení rodiče, připomínám termín blížících se rodičovských schůzek - ve čtvrtek 23.11. 2017. K dispozici Vám budu ve třídě již od 15:15 hodin. Moc ráda Vás všechny uvidím. Nyní trochu z jiného soudku. V pondělí ode mne děti dostanou časopisy s výběrem knih na objednání. Pokud budete chtít, mohu Vámi objednané knihy poslat i Ježíškovi, aby je děti neviděly a mohly mít pěkný dárek pod stromečkem. Stačí se poté se mnou na rodičovských schůzkách či telefonicky domluvit. S přáním hezkého prodlouženého víkendu, Gabriela Kaufnerová
9.11.2017
Pozvánka na pohovory s rodiči

Vážení rodiče, srdečně Vás zvu na tradiční rodičovské schůzky, které se konají 23.11. 2017 od 16:00 hodin. Jak jsem již psala dětem do notýsku, budu ve třídě k dipozici již od 15:15 hodin. Prosím, přijďte bez dětí. Pokud nemáte hlídání, do 16:00 hodin funguje družina pro děti, které pravidelně chodí. Přijďte proto raději dříve. Budu velmi ráda, když se s Vámi všemi uvidím.

Mimo pohovorů s rodiči mám pro Vás ještě jednu informaci. Zaplatila jsem již provoz webových stránek. Platila jsem celkem 133,- Kč, což vychází 7,- Kč na dítě. Protože peníze v třídním fondu velmi ubývají, byla bych ráda, kdybychom využili pohovorů i k zaplacení další částky do fondu - opět 200,- Kč. Mnohokrát děkuji a přeji krásný zbytek dne, Gabriela Kaufnerová
2.11.2017
Informace o zakoupení cvičných sešitů
Vážení rodiče, dnes odpoledne jsem dětem zakoupila cvičné sešity na matematiku (4,- Kč na dítě). Částku jsem vybrala opět z našeho fondu. S dětmi budeme trénovat i psát na známky různé příklady. Zatím jsme trénovali jen na tabulky. V sešitech budete mít však přehled i vy o tom, co je třeba doma více trénovat. Zůstatek ve fondu na dítě tak činní 81,- Kč.
31.10.2017
Informace k třídnímu fondu
Vážení rodiče, z fondu jsem odebrala celkem 90,- Kč na odměny a pomůcky (nejen k dnešní Halloweenské výuce). Jednalo se o pavouky z hmoty, samolepky, sladkosti a dřevěné kolíčky, které budeme různě využívat. Celkem to vychází tak, že jsem od každého dítěte odebrala 5,- Kč. V nejbližší době mám v plánu dětem také nakoupit sešity na procvičování z matematiky. Částku později upřesním.
25.10.2017
Informace na úterý 31. 10.
Vážení rodiče, příští úterý bych dětem chtěla zpříjemnit školní den a nechat je zažít ve škole i něco neobvyklého. K tomu bych využila Halloweenu a našeho svátku - dušiček. Řekli bychom si s dětmi rozdíl mezi těmito svátky a udělali bychom si v jejich duchu celé vyučování. Byla bych ráda, kdyby děti přišly do školy oblečené tematicky k těmto svátkům. Nemusí mít celý kostým, stačí např. černé tričko, tričko s kostlivcem, klobouk, vyrobený pavouk ve vlasech, spíchnuté prostěradlo, cokoli Vás doma napadne. Předem Vám mnohokrát děkuji za Vaši pomoc. Věřím, že si děti takové netradiční vyučování užijí. S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
|<  <<  28/29    >>  >|

nahoru webmaster