ZŠ Horšovský Týn
třída 3.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  9/15    >>  >|
18.12.2018
Informace k opakovacímu testu z M
Vážení rodiče,
děti si dnes vzaly domů k podpisu své práce z matematiky. Každé cvičení je oznámkované zvlášť, abyste se mohli zaměřit přímo na učivo, ve kterém mají Vaše děti případné mezery. Celková známka je brána podle klasického bodového systému. Děti, které mají známku s !, budou mít v ŽK zapsanou známku horší, protože se nesmí do ŽK dávat mínusy. Nicméně u sebe je samozřejmě poznamenané mám.
Ve čtvrtek a v pátek dětem odpadá 5. vyučovací hodina. Tudíž bude vyučování v těchto dvou dnech končit v 11:30 hodin. Informace prosím zítra podepište v notýsku.
Děkuji za Vaši spolupráci.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
15.12.2018
Vánoční stromeček a jiné informace
Vážení rodiče,
Vánoce se nám kvapem blíží, a tak je na čase si ozdobit stromeček i u nás ve třídě. Pokud máte možnost, budu ráda, když opět pošlete po dětech pár ozdob.
Dále bych Vás chtěla poprosit, abyste sledovali, jestli není třeba dětem pořídit nové sešity. Často jim nyní dochází. U ČJ Š budu ráda, když si ponechají i starý sešit a k němu ze zadní strany přilepí nový. Je to z toho důvodu, že tam mají poznámky např. k druhům vět, tak aby se mohly učit. Na příští týden budu ráda, pokud si děti přinesou již i velký sešit na rýsování (bez linek).
Na pondělí mají děti přislíbený test z M. Objeví se tam počty, geometrie - tělesa, tvary, body, přímé čáry (jako v učebnici) a slovní úloha. Z ČJ budu do středy také zkoušet z druhů vět. Měly by je umět vyjmenovat, určit i vymyslet.
Ve čtvrtek půjdeme do kina na pohádku Čertí brko a v pátek budeme mít celý den třídnické hodiny. 5. vyučovací hodina bude odpadat, což si ještě zapíšeme do notýsků.
S přáním krásného víkendu, Gabriela Kaufnerová
5.12.2018
Zítřejší hodina kroužku Hrajeme si spolu odpadá
Vážení rodiče,
zítra dětem odpadá kroužek - tedy 5 vyučovací hodina.
4.12.2018
Informace pro tento týden
Vážení rodiče, milé děti,
bohužel nebudu ve škole zřejmě až do příštího pondělí ze zdravotních důvodů přítomna. Děti by měly mít hodiny plně odsuplované, rozdělené nebudou. Pokud by některé z dětí onemocnělo, zjistěte si prosím informace o doplnění učiva od spolužáků. Doufám, že nám zítra čerti nikoho neodnesou do pekla. Fotografie ze zítřejší nadílky se pokusím zajistit. Přeji Vám všem, ať Vám Mikuláš nadělí spoustu dobrot a hlavně vitamínů.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
21.11.2018
Pozvánka na zítřejší rodičovské schůzky
Vážení rodiče,
ráda bych Vás tímto způsobem srdečně pozvala na pohovory s rodiči, které se konají zítra 21.11. 2018. Oficiální začátek třídních schůzek na škole je od 16:00 hodin. Jelikož vím, že máte někteří na škole více dětí, můžete mne postupně navštěvovat již od 15:15 hodin, abyste vše v klidu stihli vyslechnout či případně něco vyřešit. Najdete mne opět v naší třídě - 2.B. Všechny Vás velmi ráda uvidím.
S pozdravem,
Gabriela Kaufnerová
8.11.2018
Zkouška - Juniorfest
Vážení rodiče,
zítra 9.11. se koná opět zkouška na zámku. S dětmi tak půjdeme již v 11:45 hodin (budou po obědě). S sebou by si měly vzít i kostýmy. Předpokládaný konec je v 13:15 hodin. Prosím, vyplňte mi opět lístečky s odchody dětí ze zámku.
Pokud potřebujete na představení více než 2 lístky na dítě, učiňte neprodleně rezervaci na níže zmíněné webové stránce. Sál je již téměř zaplněn. 2 lístky jsou zamluveny na jméno dětí v pokladně zdarma. Vyzvedněte si je hodinu před začátkem představení.
Děti, které na Juniorfestu neúčinkují mají normálně 5 vyučovacích hodin.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
1.11.2018
Organizace - Juniorfest
Vážení rodiče,
jak jste již od dětí dnes zjistili, zítra proběhne první zkouška na Zámku H. Týn od 13:00 hodin. Z důvodu lékařského vyšetření se nemohu bohužel zúčastnit. Děti budou odcházet z budovy školy v 13:00 hodin v doprovodu paní učitelky Věry Táborské. Sraz dětí je v šatně. Zkouška bude probíhat přibližně hodinu. Předpokládaný konec je cca v 14:14 hodin. Prosím, abyste mi na lístečkách zakroužkovali způsob odchodu dětí od zámku.
Další důležitou informací je rezervace lístků na představení. Každé z účinkujících dětí budou mít na své jméno rezervovány 2 lístky (zdarma). Ty si můžete vyzvednout nejpozději půl hodiny před zahájením představení. Pokud by měl někdo zájem o více lístků, musíte si je rezervovat osobně (za cenu vstupného) na této adrese: https://www.juniorfest.cz/cs/akce/doprovodne-akce/andelske-setkani-s-jirim-strachem/0/139
Děkuji za Vaši spolupráci,
Gabriela Kaufnerová
25.10.2018
Juniorfest
Vážení rodiče,
dnes jsme si s dětmi nastínili scénář představení. Vybrané děti - Péťa, Gábi, Verča, Nikča, Páťa, Oskar, Filip, Vojta, Terka a prozatím Ondra, si dnes odnesly domů lístečky s větičkami, které se mají naučit a také souhlasy Vám k podpisu. Souhlasy je nutné poslat mi zpět co nejdříve (nejlépe zítra), abych mohla případně říci jiným dětem, kdybyste v daném termínu nemohli. Připomínám, že se jedná o sobotní odpoledne - 10. listopadu 2018. Na lístečkách s větami mají také určeno, zda jsou andílci či čerti. Bude tedy potřeba zajistit pro ně kostýmy. Nemusí být nijak složité.
Podrobnější informace bych Vám zavolala nebo napsala. V případě potřeby se na mě můžete samozřejmě kdykoli obrátit.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
24.10.2018
Informace k Juniorfestu
Vážení rodiče,
jak Vás již děti jistě informovaly, mají možnost se se mnou zúčastnit MFF Juniorfest. Akce, které by se účastnily probíhá mimo vyučovací dobu. Tudíž si vyberu 10 dětí ze třídy, hlavně dle chování, schopnosti přednesu a zpěvu. Jmenný seznam zveřejním zde zítra. Vybrané děti si pak domů ponesou souhlasy, které bude potřeba od Vás podepsat. S sebou si také ponesou něco málo k naučení pro představení.
Konkrétně se jedná o akci předávání zlaté rafičky režisérovi dětských filmů a pohádek (např. Anděl Páně) Jiřímu Strachovi. S tím se v rámci akce samozřejmě děti osobně setkají. Spolu s ním budou přítomni jako hosté ještě další herci. Děti by se při této příležitosti podílely na scénáři, který jsme pro tento slavnostní večer vymýšlely s několika kolegyněmi. Představení by se konalo na Zámku Horšovský Týn v sobotu 10. listopadu od 14:00 hodin. Schůzka s dětmi bude ale určitě již minimálně hodinu předem.
Podrobnější informace pak poskytnu vybraným dětem a jejich rodičům.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
6.10.2018
Shrnutí důležitých informací
Vážení rodiče,
předně Vám mnohokrát děkuji za obratem poslané souhlasy s poskytováním některých osobních údajů Vašich dětí (fotografií,…).
První měsíc druhého ročníku je za námi. Děti se velice hbitě zhostily svých školních povinností. V českém jazyce se nově začaly učit rozpoznávat samostatně skupiny hlásek dy/ty/ny a di/ti/ni, což je na sluchovou analýzu zpočátku velice náročné a je třeba to neustále procvičovat, aby se jejich rozpoznávání zautomatizovalo. Dobré je samostatné hlasité čtení, ale i naslouchání. U skupin hlásek dě/tě/ně/bě/pě/vě/mě je důležité, aby si začaly uvědomovat rozdíl mezi psanou podobu od vyslovované (např. pěkný – slyšíme , ale píšeme pě). V nejbližší době se začneme učit také pravopis vlastních jmen.
V matematice pilujeme sčítání a odčítání do 20 s přechodem přes desítku. Zpočátku jsme si příklady znázorňovali pomocí počítadla a malovaných kuliček, od čehož jsme poměrně velmi brzy díky píli Vašich dětí mohli ustoupit. Nyní provádí sčítání a odčítání nejčastěji pomocí rozkladů. Nicméně většina dětí již zvládá počty obratně i zpaměti, čehož chceme samozřejmě pomalu docílit u všech.
Aby se děti pravidelně setkávaly také s geometrií, rozhodla jsem se, že ji zavedeme do hodin matematiky každý pátek. V tento den je nutné, aby děti měly u sebe základní rýsovací potřeby – ořezanou tužku č. 3 a pravítko (stačí prozatím krátké). Sešity mají již ve třídě ode mne.
V hodinách prvouky jsme se zpočátku věnovali opakování učiva z prvního ročníku. Je nezbytně nutné, aby děti věděly základní informace o sobě – datum narození, bydliště, jména rodičů, případně sourozenců. Dále by z prvního ročníku měly neustále opakovat a znát dny v týdnu, měsíce roční období a hodiny (čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá).
Nově jsme si začali vyrábět knihu o jednotlivých ročních období – nyní podzimu. Proto si mohou děti z časopisů vyhledávat nejrůznější obrázky týkající se podzimu, lisovat malé listy a následně je použít do knížky (formát A5).
DŮLEŽITÁ ŽÁDOST – Pravidelně prosím podepisujte dětem jednotlivé sešity (do některých píšeme z obou stran) a dělejte s nimi případné opravy. Kontrolujte také dětem pravidelně penály, aby měly ořezané tužky a funkční psací potřeby. KONTROLU SEŠITŮ S VAŠIMI PODPISY A OPRAVAMI BUDU KONTROLOVAT KAŽDÝ PÁTEK.
Poslední informace se týká páteční školní akce – Přehlídka dravců v ceně 80,- Kč. Částka bude hrazena z fondu.
Děkuji za Vaši spolupráci. S přáním krásného víkendu, Gabriela Kaufnerová
|<  <<  9/15    >>  >|

nahoru webmaster