ZŠ Horšovský Týn
třída 3.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  3/15    >>  >|
12.5.2020
Odkaz k přihlášení na videokonferenci - děvčata
https://meet.google.com/fkg-vopf-yyc
Připojení po telefonu: (US) +1 414-436-8839 Kód PIN: 549 029 903#
Těším se na vás!!!
12.5.2020
Nový kód
https://meet.google.com/pcm-uqhu-jak
Připojení po telefonu: (US) +1 669-241-7568 Kód PIN: 966 959 345#
12.5.2020
Kód chlapci
https://meet.google.com/pnn-nnka-qih
Připojení po telefonu: (US) +1 727-359-0758 Kód PIN: 557 389 371# Těším se na vás!!!
8.5.2020
Informace k následujícím videokonferencím, otevření školy a hodnocení žáků
Vážení rodiče,
na Vaše e-maily, ze kterých mi poctivě zasíláte domácí práce dětí, jsem Vám zaslala veškeré podklady týkající se otevření naší školy a hodnocení žáků v druhém pololetí.
Moc Vás prosím o brzkou zpětnou vazbu. Potvrdíte mi tak i přijetí e-mailu.
Moc Vám děkuji.
Dále jsem Vám odeslala také termíny našich následujících videokonferencí, které se uskuteční v úterý 12.5. 2020 a 14.5. 2020.
V úterý od 9:00 hodin děvčata, od 10:00 chlapci. Ve čtvrtek od 9:00 chlapci, od 10:00 děvčata, aby to bylo spravedlivé.
Opět prosím, aby si děti připravily psací potřeby, sešit a čísla 1 - 10.
S přáním krásného prodlouženého víkendu,
Gabriela Kaufnerová
5.5.2020
Odkaz na videomeeting pro děvčata
Dobrý den,
zasílám odkaz pro přijení k videokonferenci.
https://meet.google.com/ahu-jefi-dbv
Pokud nebude fungovat kliknutí, postupujte s níže uvedeným odkazem jako minule.
https://meet.google.com/ahu-jefi-dbv
Připojení po telefonu: (US) +1 929-324-1565 Kód PIN: 789 958 013#
5.5.2020
Odkaz na videomeeting pro chlapce
Dobrý den,
zasílám odkaz pro připojení k videokonferenci.
https://meet.google.com/szi-xkmu-jrh
Pokud nebude fungovat kliknutí na odkaz, postupujte s níže uvedeným odkazem jako minule. hhttps://meet.google.com/szi-xkmu-jrh
Připojení po telefonu: (US) +1 252-777-0542 Kód PIN: 372 963 007#
29.4.2020
Zpráva ohledně dnešní a příští videokonference (5.5.2020)
Vážení rodiče, milé děti,
jsem moc ráda za dnešní poměrně hojnou účast na videokonferenci. Doufám, že se Vám dnešní aktivity líbily. Bylo to malinko delší tím, jak jsme se připojovali postupně, někteří až po více jak půl hodině a samozřejmě to někdy také někomu vypadlo, jak jsme se s technologií teprve učili. Nicméně právě i tato zkouška spojení byla důležitou náplní naší první videokonference a děti ji skvěle zvládly ( i přes delší časový harmonogram).
V příštím týdnu uděláme videokonferenci v úterý 5.5. 2020. Tentokrát se rozdělíme na 2 skupiny - děvčata by začínala v 9:30 hodin a chlapci v 10:30 hodin.
Je to z toho důvodu, abych se dětem mohla věnovat více individuálně a mohl se každý více zapojit.
Tentokrát Vás poprosím, abyste všichni byli na konferenci včas přihlášeni. Chápu, že někdo se může zdržet 5 - 10 minut s připojením, proto dám i odkaz na webové stránky raději dříve. Videokonference bude trvat 30 minut (maximálně 40, budou-li technické potíže). Nebudu se tedy moci stejně jako dnes vracet k tomu, co jsme už probrali, pokud se děti nepřihlásí včas.
Kdyby někdo nemohl v daný čas, napište mi prosím dopředu na e-mail a případně se domluvíme, že se děti připojí k druhé skupině.
Bohužel není jednoduché vyhovět všem, proto jsem zvolila většinu, nicméně kdyby někdo nemohl vůbec a měl nějaký konkrétní problém s učivem, budu nadále k dispozici na telefonu, e-mailu nebo se můžeme spojit případně individuálně.
Děkuji za Vaši spolupráci!
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
28.4.2020
Videokonference
Vážení rodiče,milé děti,
ve středu 29. 4. 2020 bych ráda uspořádala zkušební videokonferenci. Upozorňuji, že připojení se do videokonference není povinné. Nicméně všechny děti opravdu moc ráda uvidím, tudíž doufám, že se nás na obrazovce sejde co nejvíce.
Jak to bude probíhat?
Videokonference začne v 10:00 hodin. Přibližně 5 min. před zahájením konference zašlu právě sem na webové stránky třídy odkaz. Na odkaz pouze kliknete a tím se do videokonference připojíte. Pokud možno, zkontrolujte, zda mají děti zapnutou kameru a mikrofon. Pokud někdo nebude vědět, jak se to dělá, neděste se, s dětmi si vše pomalu ukážeme, aby to zvládly samostatně. Půjde hlavně o seznámení dětí s ovládáním a také o setkání dětí jako takovém po dlouhé době.
Tím, že vložím odkaz na připojení na webové stránky třídy, dostane se na něj kdokoli z rodiny, v případě někdo z Vás zrovna bude v práci.
Hlavně se nestresujte, pokud doma nemáte možnost takového připojení nebo v případě, že u Vás nastanou nějaké technické problémy. Berte to opravdu jako zkoušku spojení. Vím, že někdo nemá možnosti přístupu k internetu. Vyučovat proto tímto způsobem asi nebudeme (ve vedlejší třídě se připojily pouze 3 děti), nicméně jsem přemýšlela o tom, že pokud bychom začali nějaké novější učivo, že bychom si třeba jednou týdně nebo právě podle obsahu učiva udělali nějaký ten pracovní list s novějším učivem společně a učivo si procvičili přes videokonferenci. To bych ovšem poté musela děti rozdělit na nějaké menší skupinky nebo nějak individuálně v případě problémů.
Nebudeme ale předbíhat. Uvidíme, jak nám to všem půjde.
Přeji hezký den, hodně zdaru s technikou a těším se na všechny ve středu.
Gabriela Kaufnerová
28.4.2020
Doporučení pro bezproblémové připojení k videokonferenci
Vážení rodiče,
po konzultaci s naším třídním IT technikem, panem Táborským, Vám ještě připisuji některá doporučení, abychom se co nejvíce vyvarovali technickým potížím.
Doporučuje pouštět videokonferenci z prohlížeče Google Chrome, se spuštěním z prohlížeče Mozilla Firefox nemá dobré zkušenosti (často nelze navázat spojení a dochází k blokacím).
Při přihlášení ke konferenci (po kliknutí na odkaz) se musí povolit přístup programu k mikrofonu a kameře (Objeví se Vám tabulka s dotazem k povolení mikrofonu a kamery - dáte povolit).
Zašlu Vám také kód pro přihlášení přes chytrý telefon či tablet. V telefonu nebo tabletu (se systémem Android) je pak prý ideální aplikace Hangouts, kde se zadá mnou zaslaný kód schůzky.
Pokud by se někomu nepodařilo připojit a o spojení by v následujících týdnech stál, napište mi prosím zítra během dne e-mail či zprávu a zkusíme to společnými silami vyřešit.
S přáním krásného zbytku dne,
Gabriela Kaufnerová
6.4.2020
Informace k úkolům a výletu
Vážení rodiče, milé děti, na webové stránky jsem Vám opět zaslala úkoly na tento týden. Vím, že nastalá situace není pro nikoho z nás vůbec jednoduchá. Nesmírně si cením Vaší spolupráce v těchto týdnech. Je toho opravdu mnoho, proto si myslím, že je na čase trochu polevit a nabrat nové síly. To nám alespoň na pár dní umožní VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY, které bychom měli všichni dětem dopřát. A zasloužíte si je jistě i vy, rodiče.
Zadaly jsme s kolegyněmi méně úkolů (snad i méně náročných) tak, abyste je s dětmi zvládli do té středy. Samozřejmě květinu mít vylisovanou do druhého dne asi nebudete. Tento týden nechám pouze na Vás, zda mi nějaké pracovní listy budete chtít do středy zaslat. Jediné, co bych ráda viděla, jak děti zvládly, je pracovní list do čtenářského deníku. Prosím zasílejte opět raději na e-mail. Klidně mi můžete napsat také nějakou zpětnou vazbu od Vás (jak stíháte s dětmi úkoly, zda si myslíte, že je jejich zadání na týden adekvátní, jak se děti staví k učení doma, zda jste s někým ze třídy ve spojení, případně návrhy, doporučení pro ostatní - ráda pomohu rozšířit atd...). Můžete zaslat kdykoli na e-mail či Whatsapp. Od některých z Vás zpětnou vazbu získávám pravidelně a jsem za to moc ráda. Všichni jsme v nové situaci a musíme se společně snažit najít co nejlepší východisko.
Mám tu také jednu zprávu, která se týká školního výletu. Moc mě to mrzí, ale museli jsme rezervaci zrušit. Netušíme, kdy se budeme moci do školy vrátit a za jakých podmínek. Pevně však doufám, že se s dětmi ještě v tomto školním roce uvidíme.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
|<  <<  3/15    >>  >|

nahoru webmaster