ZŠ Horšovský Týn
třída 4.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  3/23    >>  >|
12.2.2021
Informace k online únikové hře
Vážení rodiče, milé děti,
jak již víte, vložila jsem Vám do domácích úkolů odkaz na únikovou hru - Námořníci Kopperbergovci. Hru je možné spustit kolikrát se Vám zlíbí. Úkoly lze provádět opakovaně do té doby, dokud nenajdete správné řešení.
Děti by se mi měly zapsat na nástěnku na ostrově ve hře do 15:00 hodin (své jméno, příjmení a jak se jim hra líbila). Řešení úkolů mají psát do matematiky školní. Pokud si ale budete chtít hru zahrát s nimi nebo ji budete chtít dát mladšímu či staršímu sourozenci, nemám s tím problém. Pokud vyluští tajné heslo, klidně ať nám své jméno napíše na nástěnku také. Když už je hra vytvořena, ať ji využijete.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
4.2.2021
Omluva za pozdně vložené zadání
Vážení rodiče, milé děti,
v úkolech je zadána práce na ráno. Omlouvám za pozdní vložení.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
4.2.2021
Upozornění pro rodiče, jejichž děti navštěvovaly v tomto roce školní družinu
Vážení rodiče,
nevyčerpaná úplata za 1. pololetí školní družiny 2020/2021 bude přeposlána na Váš účet, z kterého je hrazeno školní stravování.
Vychovatelky ŠD
25.1.2021
Vyzvednutí nových pracovních sešitů a informace k výpisu vysvědčení
Vážení rodiče, milé děti,
dnes jsem pro naši třídu připravila k přednímu vchodu do školy štos s novými pracovními sešity. Každý sešit je ode mne nadepsaný jménem i příjmením dětí. Prosím, abyste do konce tohoto týdne (nejlépe co nejdříve) sešit vyzvedli. Přijít může kdokoli z rodinných příslušníků nebo se můžete domluvit mezi sebou a sešity si případně vyzvednout i navzájem.
Co se týká vysvědčení, uzavřela jsem klasifikaci na první pololetí již v minulém týdnu. Dětem jsem známky oznámila. Známky z pololetního vysvědčení budou k vidění ve čtvrtek 28.1.2020 od 10:00 hodin v aplikaci Bakaláři - pololetní klasifikace. Výpis dostanou děti fyzicky až poté, co nastoupí zpět do školy na prezenční formu výuky.
Tento pátek děti nemají v kalendáři výuku, protože je čekají zasloužené pololetní prázdniny.
Příštím týdnem odstartujeme nové pololetí. Zatím to na brzký návrat do školy nevypadá, proto prosím všechny rodiče o občasnou kontrolu technického vybavení dětí - kamery, mikrofony. Pokud nás nepustí v blízké době do školy, budeme muset opět přistoupit k děleným hodinám na zkoušení online. Začnu také hodnotit vypracované samostatné práce - pokud děti nebudou mít práci hotovou v termínu, budu muset případně hodnotit práci nedostatečnou (hlavně u opakujících se případů). Prosím, dbejte také na včasné zasílání úkolů z AJ a NJ.
Přeji pevné nervy a krásný zbytek dne.
Gabriela Kopperbergová
17.1.2021
Informační zprávička k pololetní klasifikaci
Vážení rodiče,
blíží se nám konec prvního pololetí letošního školního roku. Při hodnocení dětí budu vycházet ze známek, které máte všichni možnost vidět v elektronických žákovských (tedy především ze známek z prezenční formy výuky, kdy se děti mohly obvyklým způsobem soustředit na svoji samostatnou práci). Zohledním ale také aktivitu, způsob plnění zadaných úkolů i doplňkových úkolů a přístup dětí k distanční výuce. Tento týden dám ještě některým dětem šanci přezkoušení v případě, že je jejich známka nerozhodná. U některých jsem se již rozhodla sledováním jejich práce v minulých týdnech v daných hodinách.
Výuka tento týden proběhne tedy obvyklým způsobem se všemi přítomnými a po hodinách si vždy nechám někoho na samostatné zkoušení - děti budou v místnosti sami s funkční kamerou a mikrofonem.
V pátek byly všechny děti seznámeny s tím, na co se při zkoušení z jednotlivých předmětů zaměřím.
Co se týká předávání vysvědčení, bude probíhat předávání v souladu s platným krizovým a mimořádným opatřením. Pokud by 28.1.2021 nebylo možné žákům ve škole vydat písemný výpis vysvědčení, zpřístupníme 28.1.2021 náhled klasifikace za 1. pololetí v Bakalářích. Písemný výpis vydáme až po nástupu žáků do prezenčního vyučování.
Nebudeme předbíhat, uvidíme, co si na nás vláda vymyslí v následujících týdnech.
Přeji Vám krásný zbytek neděle.
Gabriela Kopperbergová
15.1.2021
Upozornění - oprava v DÚ ČJ
Vážení rodiče, milé děti,
v úkolu z Čj jsem napsala původně chybně i určování vzoru, které ještě neumíte. Určujeme jen pád, číslo a rod, jak jsme si říkali v hodině.
Omlouvám se. V úkolech je to již v pořádku.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
5.1.2021
Informace ohledně vyzvedávání obědů pro žáky
Vážení rodiče,
výdej oběda do jídlonosičů žákům, kteří jsou na distanční výuce je možný u okénka pro cizí strávníky v čase od 10:30 hod. do 13:00 hod. Úprava času je z toho důvodu, aby se žáci mohli bez problému zúčastňovat distanční výuky. Obědy mají děti odhlášené automaticky, tudíž, pokud byste měli o vyzvednutí oběda zájem, musíte ho dětem přihlásit.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
30.12.2020
Informace ohledně výuky během následujících dní
Vážení rodiče, milé děti,
doufám, že jste prožili svátky v klidu, pohodě a hlavně ve zdraví. Určitě jste zaznamenali z médií, že od příštího pondělí 4.ledna opět nebude možná prezenční výuka ve škole, ale budeme opět muset zahájit vyučování distanční formou. S dětmi jsme se na to připravili již před prázdninami, tudíž by měly mít doma veškeré učebnice a sešity. Pokud by někdo na něco zapomněl, napište mi a určitě se domluvíme na vyzvednutí.
Výuka bude probíhat stejným způsobem jako před 30. listopadem. Do kalendáře dětí jsem již dala plán výuky na celý příští týden. V pátek jsem prozatím nechala také všechny, pokud by se stav prodloužil, budu podle potřeby ještě s páteční výukou manipulovat (na možné konzultace, skupiny či zkoušení - jak tomu bylo v listopadu). Samozřejmě Vás o těchto změnách budu informovat zde nebo je naleznete také v kalendáři dětí.
Přeji Vám veselého Silvestra a do nového roku 2021 hodně klidu, pohody, štěstí, dětem především možnost prezenčního vzdělávání, Vám pevné nervy a všem hlavně to zdraví!
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
18.12.2020
Dodatek
Ráda bych ještě připomněla, protože mám sešity ČJ školní vybrané u sebe, že dětem zbývá v tomto sešitu už jen pár posledních stránek. Proto prosím po novém roce, aby si přinesly již nové - č. 523. Děkuji
18.12.2020
Poslední zprávička v letošním roce 2020
Vážení rodiče,
ráda bych Vám všem touto cestou poděkovala za Vaši spolupráci v tomto nelehkém školním roce a přeji Vám ničím nerušené svátky a do nového roku hodně štěstí, úspěchů, pohody, spokojenosti a hlavně pevné zdraví. Na děti se budu těšit opět po prodloužených prázdninách 4.ledna 2021. Pevně doufám, že nám tento návrat do školních lavic naše vláda umožní.
S pozdravem, Gabriela Kopperbergová
|<  <<  3/23    >>  >|

nahoru webmaster