ZŠ Horšovský Týn
třída 3.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  13/17    >>  >|
22.6.2018
Vyúčtování fondu a výletu
Vážení rodiče,
je čas na nějaké to papírování. Vyúčtování třídního fondu od poslední přispění 200,- Kč.
Poté, co jste do fondu v dubnu přispěli, byl zůstatek 222,- Kč. Souhrn následujících výdajů:
30,- Kč - Beseda Záchranné stanice zvířat Plzeň
35,- Kč - Rocková krabička - koncert s besedou
10,- Kč - Taneční akademie
23,- Kč - společná fotografie třídy
17,- Kč - rychlovazač A5 na pracovní listy ze čtenářské dílničky (zůstává dětem i na následující roky)
Nynější zůstatek ve fondu činí 107,- Kč.

Vyúčtování z výletu:
Na výlet jsme vybírali částku 250,- Kč
75,- Kč - výroba svíček
87,- Kč - doprava
Zůstatek z výletu tak činí 88,- Kč.
20.6.2018
Organizace posledního týdne školního roku 25.6. - 29.6.
Vážení rodiče,
čas plyne jako voda a školní rok se pomalu chýlí ke konci. Dnes jsme si s dětmi nalepili do notýsků informace k organizaci příštího (posledního) týdne.
PO - Nenastávají žádné změny, děti si berou do školy aktovku s učením.
ÚT - Sportovní den (Neberou si aktovku, ale batoh s pitím, svačinou, přezůvkami, čipem na oběd. Jdou oblečeni ve sportovním oblečení a obuvi.)
ST - Věci do tašky upřesním. Čeká nás úklid třídy, stěhování a na závěr návštěva cukrárny.
ČT - Věci do tašky upřesním i s programem. Kroužek her odpadá. Děti končí v 11:30 hodin.
PÁ - Slavnostní předávání vysvědčení. Sraz je před školou. Končí se ihned po vydání vysvědčení (cca v 8:35). Obědy na pátek jsou automaticky odhlášeny. Pokud někdo bude mít o oběd zájem, musí si jej přihlásit sám nejpozději do úterý 26.6.
Celý příští týden mají děti jen do 11:30 hodin. Žádné kroužky se již nekonají.
Pokud by děti v pátek onemocněly a nemohly si vyzvednout vysvědčení samy, musí ho vyzvednout zákonný zástupce. Žádné jiné osobě (ani sourozenci či prarodičům) nemůžeme vydat vysvědčení bez plné moci.

Krom organizace ve škole jsem dětem rozdala pro Vás i lístečky s návrhem na uspořádání ukončení prvního školního roku. Byla by to akce pořádaná mnou mimo školu v odpoledních hodinách. Datum konání - čtvrtek 28.6. 2018. Místo konání - fotbalové hřiště v Třebnicích. Třebnice jsou vesnice na hlavní cestě mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi. Tam bych děti osobně pod dohledem dopravila autobusem, který odjíždí z Horšovského Týna v 13:40 hodin. Vzhledem k tomu, že děti mají jen do 11:30, by družinské děti šly do družiny, kde bych si je vyzvedla. Ostatní, kteří chodí domů nebo dojíždí by musely počkat ve škole nebo se vrátit na určitou hodinu (ještě upřesním) zpět.
Program v Třebnicích - sociální hry, soutěže a návštěvy malé farmy s klokany.
Dopravu domů z Třebnic byste museli dětem zajistit vy sami. Ráda bych Vás tedy pozvala za námi na hřiště na společné posezení u ohně. Přijet byste mohli kolem 16:00 hodin. Více se poznáte, popovídáte a opečeme vuřty. Akce by končila kolem 17:30 hodin.
Nyní je vše pouze na Vašem uvážení a samozřejmě také na tom, zda byste byli schopni se uvolnit na daný čas ze zaměstnání. Zakroužkujte prosím v notýskách dětí, zda s akcí souhlasíte nebo nesouhlasíte (z jakéhokoli důvodu). Podmínkou pro uskutečnění akce je však účast alespoň 15 dětí ze třídy.
S přáním krásného slunečného zbytku dne,
Gabriela Kaufnerová
14.6.2018
Fotografie a taneční akademie
Vážení rodiče,
zítra se s dětmi půjdeme ráno podívat do kina na taneční akademii, kde budou vystupovat i některé děti z naší školy. V pondělí jsme byli na představení Rocková krabička. Za obě představení jsem uhradila z fondu celkem 45,- Kč.
Dětem jsem dnes k počtu objednaných fotografií připsala částku, kterou mají za ně uhradit. Fotografie by měly přijít hned zítra, tak by si je po zaplacení děti ihned odnesly. Prosím, dávejte dětem částku přesně, děkuji.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
13.6.2018
Peníze na fotografie až v pátek
Vážení rodiče,
moc se omlouvám, ale dnes jsem z časových důvodů nestihla dětem zapsat částky za fotografie do notýsků. Zítra to napravím a peníze tedy budu vybírat až v pátek.
Děkuji za pochopení, Gabriela Kaufnerová
12.6.2018
Den pro předškoláky a fotografie
Vážení rodiče,
dnes měly děti zvláštní domácí úkol. Měli se naučit zadání úkolů, případně část uvítacího proslovu zpaměti. Někteří mají také trénovat čtení kratičkého úryvku z pohádky. To stačí pouze číst, ale krásně s výrazem, jak jsme to trénovali dnes ve škole. K tomu měly jen vypočítat sloupečky v Minutovkách na str. 15.
Dnes jsem závazně objednala dětem počet požadovaných fotografií dle zápisu v notýsku. Během zítřka napíšu dětem do notýsku částku, kterou mi za fotografie mají donést. Peníze tedy budu vybírat od čtvrtka. Pokud nebylo požadováno Vámi v notýskách jinak, objednala jsem na skupinové fotografie a pro jednotlivce klasický formát 10 x 15 cm za 13,- Kč
Děkuji za Vaši spolupráci! Gabriela Kaufnerová
8.6.2018
Zvláštní DÚ
Vážení rodiče, děti mají kromě kratičkých DÚ z ČJ a M také úkol v učebnici Prvouky na str. 57 (zjistit a napsat data narození svých rodičů a sourozenců), měli by také vědět, v jakém zaměstnání pracujete. S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
4.6.2018
Informace k placení fotografií
Vážení rodiče,
někteří z Vás jste již dnes po dětech posílali peníze. Protože to děti neměly úplně přesně, vzala jsem si peníze pouze od Oskara, který mi je předal i se seznamem fotografií v obálce. Od ostatních dětí jsem prozatím peníze nevybírala. Pouze jsem jim nalepila do notýsku seznam objednaných fotografií tak, jak se fotily samostatně či s kamarády. Tento lísteček prosím zatím pouze podepište. Peníze zatím neposílejte, dokud Vám do notýsku nenapíšu přesnou částku. Samozřejmě si ji sami můžete předem spočítat dne ceníku.
Jedna společná fotografie bude hrazena všem dětem z třídního fondu. Pokud jste měli požadavek v notýsku na 2 společné fotografie, musíte druhou poté zaplatit zvlášť s malými fotografiemi.
Děkuji za pochopení, Gabriela Kaufnerová
30.5.2018
Zítřejší výlet, páteční dětský den a pondělní fotografování
Milí rodiče,
zítra s dětmi jedeme na dlouho očekávaný výlet do svíčkárny a Škodalandu. Děti mají být raději nejpozději v 7:45 hodin před školou. Do budovy vůbec nevstupují, pokud nechodí do ranní družiny. V tom případě jdou s družinou dolů do šatny se přezout a čekat ven před školu. Obědy mají všichni odhlášeny. S sebou si vezmou svačinu, pití, pokrývku hlavy, na sebe vhodné oblečení a obuv, pláštěnku, papírové kapesníčky, 2 pevné igelitové sáčky pro případ nevolnosti a lék proti kinetóze. V případě, že si děti potřebují vzít lék i na zpáteční cestu, oznámí to nejlépe pomocí lístečku od rodičů třídní učitelce. Děti dnes byly poučeny o vhodném chování na výletě. Nesou si domů myšlenkovou mapu o tom, jak jsme si povídali, co smí a nesmí. Mají Vám doma lístek ukázat a znovu vysvětlit obrázky. Můžete dětem dát s sebou kapesné dle Vašeho uvážení na případné občerstvení či drobné suvenýry. Předpokládaný návrat je kolem 13:00 hodin. Pokud s Vámi děti po příjezdu odchází, buďte prosím na zastávce u Penny raději o 15 minut dříve.
V pátek 1. června si pro nás připravily program děti z 5. a 4. ročníků, tudíž se nebudeme učit. Je potřeba, aby děti měli sportovní oblečení a obuv, pokrývku hlavy, přezůvky do školy, čip na obědy, svačinu, pití, je možné i opékání vuřtů, pokud si je děti donesou. V případě nepříznivého počasí jim dejte do batohu také penál.Vyučování končí běžně v 11:30 hodin.
Díky těmto mimořádným událostem jsme si dnes s dětmi napsali do notýsku společně zadání úkolů, které přinesou až v pondělí 4.6.2018. Minutovky ode mne dostanou do batůžku v pátek.
V pondělí 4.6. 2018 se koná školní fotografování. Kromě společné fotografie v ceně 23,-Kč, kterou budeme platit z fondu, se mohou děti nechat vyfotit i samostatně, s paní učitelkou či ve skupince kamarádů. Na tyto fotografie si děti peníze přinesou přímo na fotografování v pondělí. Formát fotografie 10 x 15 cm - 13,- Kč
13 x 18 cm - 20,- Kč
S přáním krásného zbytku dne,Gabriela Kaufnerová
30.5.2018
Mimořádná zpráva
V pondělí 4.6. 2018 bude družina fungovat opět pouze do 13:30 hodin kvůli odstávce vody.
28.5.2018
Pasování na čtenáře
Vážení rodiče,
ráda bych Vám touto formou připomněla zítřejší velkou událost - Pasování na čtenáře, které proběhne zítra od půl 10 v prostorách Městské knihovny Horšovský Týn. Všichni jste srdečně zváni! Budeme se na Vás moc těšit. Samozřejmě fotoaparáty či videokamera s sebou určitě nebudou na škodu. Gabriela Kaufnerová
|<  <<  13/17    >>  >|

nahoru webmaster