ZŠ Horšovský Týn
třída 3.B

zprávy pro rodiče
|<  <<  15/17    >>  >|
12.2.2018
Upozornění na kontrolu osobních údajů dětí
Vážení rodiče,
chtěla bych Vás poprosit, abyste si zkontrolovali na výpisu z vysvědčení, zda jsou správně zapsány osobní údaje Vašich dětí (datum narození, místo,...). Rodiče z paralelních tříd našli nějaké nesrovnalosti u jejich ratolestí, tak abychom to měli na závěrečném vysvědčení v pořádku. Já osobně jsem také našla chybu v evidenci - nemám na výpisu vytištěný titul. Tuto chybu již pan ředitel opravil. Chyby mohly vzniknout u zápisu dětí do první třídy, kdy nám přijaté děti evidovali do systému. Pokud byste tedy našli nějakou tu nesrovnalost, napište mi ji prosím dětem do notýsku a já ji nahlásím.
Mnohokrát děkuji, Gabriela Kaufnerová
30.1.2018
Vysvědčení
Vážení rodiče, setkala jsem se dnes s otázkou dětí, kdy se bude předávat vysvědčení. Vím, že to vyšlo letos poněkud neobvykle, nicméně vysvědčení se vždy předává 31.1. Předání tedy proběhne zítra 4. vyučovací hodinu. S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
24.1.2018
Důležité upozornění
Vážení rodiče,
ve škole se objevily vši. Prosím, prohlédněte důkladně dětem hlavy a v případě jejich výskytu zanechte dítě do vyléčení doma. Je to běžné opatření, aby se šíření vší zamezilo.
Dále jsem Vás chtěla informovat o tom, že jsem z peněz třídního fondu zakoupila na výtvarnou výchovu vatové odličovací tamponky (25,- Kč) a houbičky na mytí (20,- Kč). Celkem jsem tedy zaplatila 45,- Kč. Každému dítěti jsem tedy ubrala z jeho fondu 2,- Kč. Současný zůstatek je 132,- Kč.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
19.1.2018
Pochvala
Vážení rodiče,
dnes se stala v naší třídě taková událost, která opravdu stojí za velkou pochvalu! Když jsem přišla po přestávce do třídy, měly všechny děti ruku nahoře a šibalsky se usmívaly. Zeptala jsme se tedy, co se stalo a dostala jsem velmi překvapivou, ale milou odpověď. "My jsme si tu paní učitelko na koberci hráli o přestávce všichni společně. Tři holčičky vymyslely hru a zapojila se do ní celá třída. Hráli jsme na sochy. Chcete to vidět?" Na tuto otázku nezbývalo říci nic jiného než ANO. Tak si bleskurychle zvolily sochaře, který byl na řadě a s nadšením mi v krátkosti hru předvedly. Naprosto bez dohadů, s úsměvem a nadšením krásně spolupracovaly. Ve svém volném čase hledají možnosti, jak by jej společně využily. Nemyslí na kdejaké lumpárny. Vědí, že ty by jim přinesly jen potíže a nazlobenou paní učitelku. Namísto toho si raději hrají, čtou z tabule, učí se navzájem a dnes se opravdu všichni do jednoho zapojili do jedné hry. Bylo mi řečeno, že si dělají "kroužek her jako ve čtvrtek". To mě skutečně potěšilo. Přesně tak má vypadat skvělý třídní kolektiv dětí. Věřte, že to není ve třídách nic obvyklého. Zatímco v paralelních třídách musí řešit paní učitelky rozbitý záchod a lezení po oknech, já Vám s radostí mohu touto zprávou zlepšit náladu na víkend. Jsem moc ráda, že tyto okamžiky společně s dětmi zažíváme. Měla jsem z toho velikou radost a slíbila jsem dětem, že napíšu na webové stránky, jak velkou dostaly ode mne pochvalu a co bylo jejím důvodem. Buďte na ně pyšní. JÁ JSEM! :-)
S přáním krásného víkendu, Gabriela Kaufnerová
17.1.2018
Informace o volbách do školské rady
Vážení rodiče,
zítra 18.1. 2018 se ve škole (sborovna) konají od 7:30 do 17:00 hodin opětovné volby do školské rady. Chápu, že teď máte poněkud jiných voleb až nad hlavu, nicméně Vás moc prosím o Vaši účast.
Moc děkuji, Gabriela Kaufnerová
16.1.2018
Novinky v naší fotogalerii
Vážení rodiče,
dnes jsem konečně dala dohromady veškeré fotografie z Mikuláše a Vánoc. Najdete je nyní v naší fotogalerii. Dále bych Vás chtěla informovat o novém vyúčtování našeho fondu. Zaplatila jsem z něj filmové představení Odvážná Vaiana, na kterém jsme byli s dětmi společně před Vánoci. Poplatek činil 50,- Kč. Nynější zůstatek ve fondu je tedy 134,- Kč. V brzké době mám také v plánu z fondu pořídit drobné pomůcky na výtvarnou výchovu a pracovní činnosti - vatové tamponky, vatu a houbičky na mytí. O tom Vás ale budu ještě později blíže informovat.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
5.1.2018
Informace pro příští týden
Vážení rodiče,
příští týden bohužel budu od pondělí do čtvrtka nepřítomna. Nicméně jsem všechny hodiny připravila svým milým kolegyním - paní Aleně Říhové a Štěpánce Novákové, které mne po dobu mé nepřítomnosti zastoupí. Nemusíte se tak obávat, že by děti něco zanedbaly. Chci Vás jen poprosit, abyste bedlivěji sledovali zadání domácích úkolů v sešitech a učebnicích. Nevím předem přesně, kam paní učitelky v hodinách dojdou, tudíž Vám nebudu schopna napsat zadání DÚ na webové stránky. Bude tedy hlavně na Vás a na dětech, aby plnění úkolů bylo v pořádku.
V pondělí si také děti zapíší do notýsku informaci o zrušení kroužku Hrajeme si spolu ve čtvrtek 11.1. Náhradní termín by se uskutečnil opět hned v pátek 12. 1. 2018, kdy již budu ve škole opět přítomna. Čtvrteční vyučování by tak končilo v 11:30 a páteční ve 12:25 hodin. Pokud by děti v pátek z nějakého důvodu nemohly, napište to prosím do notýsku.
Moc Vám děkuji za pochopení a spolupráci. S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
24.12.2017
Přání s poděkováním
Vážení rodiče,
chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaši vynikající spolupráci a vzornou přípravu dětí. Věřte mi, že to není v dnešní době nic obvyklého a o to víc si toho vážím. Váš čas strávený nad domácí přípravou s dětmi nám umožňuje do hodin zařadit i neobvyklé aktivity, aby děti učení nejen přitahovalo z jejich přirozené touhy poznávání něčeho nového, ale aby ho vnímaly také jako něco zábavného a zajímavého. Jsem ráda, že se mi ve třídě sešly společně právě Vaše děti.
Přeji Vám šťastné a veselé Vánoce, bohatého Ježíška a do nového roku hodně zdraví, štěstí, trpělivosti, úspěchů, pohody a radosti z Vašich dětí. Gabriela Kaufnerová
13.12.2017
Fotografování do Domažlického deníku a poděkování
Vážení rodiče, zítra 14.12. proběhne během dne ve škole fotografování prvňáčků do Domažlického deníku. Vystrojte děti hezky do školy, ať mají krásnou vzpomínku. Předpokládám, že mi zítra řeknou, kdy by noviny s fotografiemi měly vyjít, tak Vám dám vědět, ať si je můžete poté zakoupit. Dále bych Vám ráda poděkovala za Vaši spolupráci nejen s povinnostmi dětí, ale některým také za pomoc na Vánoce. Jmenovitě bych ráda poděkovala panu Beňovi za zakoupení stromečku pro třídu, dále paní Nozarové za perníkovou chaloupku a polevu, kterou pro děti připravila, aby si ji mohly samy vyzdobit, paní Marasové za její výrobky a samozřejmě Vám všem za ochotu zapůjčení ozdob na stromeček. Moc Vám všem děkuji.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
6.12.2017
Žádost
Prosím, podepište dětem v notýsku oznámení a zrušení zítřejšího kroužku. Pokud nebudou mít v notýsku podpis, nesmí je vyučující pustit domů, v takovém případě by musely děti počkat s ostatními v družině než skončí 5. hodina. Dále si na pátek na kroužek děti mohou přinést do školy vlastní krém na obličej.
S pozdravem, Gabriela Kaufnerová
|<  <<  15/17    >>  >|

nahoru webmaster